آغاز واریز بسته معیشتی ۱۰۰ هزارتومانی از نیمه دوم آذر | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

آغاز واریز بسته معیشتی ۱۰۰ هزارتومانی از نیمه دوم آذر

  • سه شنبه 04 آذر 1399 12:00
  • شناسه 47508
آغاز واریز بسته معیشتی ۱۰۰ هزارتومانی از نیمه دوم آذر

رئیس مرکز اطلاع رسانی وزارت تعاون از آغاز واریز بسته معیشتی ۱۰۰ هزارتومانی از نیمه دوم آذر خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا، حامد شمس رئیس مرکز اطلاع رسانی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی درباره جزئیات تسهیلات کرونایی اظهار کرد: به منظور حمایت معیشتی از اقشار ضعیف جامعه، مبلغ ۱۰۰ هزار تومان کمک بلاعوض برای ۴ ماه، آذر تا اسفند ماه درنظر گرفته شده است و این کمک هزینه بلاعوض از نیمه دوم آذر ماه پرداخت می شود.

وی افزود: همچنین برای افرادی که شغل و درآمد ثابت ندارند وام یک میلیون تومانی درنظر گرفته شده است و متقاضیان باید کد ملی سرپرست خانوار با سیم کارتی که به نام سرپرست خانوار است را به ۶۳۶۹ ارسال کنند و حتما این را در نظر داشته باشند که کلمه اضافی لازم نیست همراه با کد ملی ارسال شود.

رئیس مرکز اطلاع رسانی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: به مدت یک هفته ما پیامک های ارسال شده را پالایش میکنیم و برای سازمان برنامه بودجه ارسال می‌کنیم،

شمس گفت: بعد از آن برای واریز وارد سیستم بانکی می شود و این بار برخلاف مرحله اول که اقساط از یارانه کسر می‌شد، از بسته حمایت معیشتی دولت اقساط این وام کسر می‌شود.

وی افزود: مشمولان وام یک میلیون تومانی، ۲۹.۷۰۰ نفر از افراد کمتر برخورداراند، افراد دارای درآمد ثابت از جمله کارمندان دولت، شرکت‌های دولتی یا نهاد‌ها عمومی غیر دولتی، بازنشستگان، بیمه پرداز سازمان تامین اجتماعی یا سایر صندوق‌های بازنشستگی شامل این طرح نمی‌شوند.

رئیس مرکز اطلاع رسانی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی در پایان گفت: در کل به دهک‌های پایین که شغل و درآمد ثابت ندارند این وام داده می‌شود.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «خبر ویژه»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها