ديدار مسولان صنایع کوچک ایران و کره جنوبی

 • یکشنبه 17 دی 1396 12:32
 • شناسه 13678
ديدار مسولان صنایع کوچک ایران و کره جنوبی

مديرعامل صندوق ضمانت سرمايه گذاري صنايع کوچک در ديدار با مدير امور بين الملل صندوق ضمانت اعتباري کره جنوبي بر تعامل و استفاده از تجربيات و ظرفيتهاي کره تاکيد کرد.

به گزارش شبکه ایران کالا ،محمد حسين مقيسه در اين ديدار گفت، جايگاه صنايع کوچک در اقتصاد ايران بالا است و در حال حاضر بيش از 90 درصد صنعت ايران را که بالغ بر 80 هزار واحد است صنايع کوچک تشکيل مي دهد.

ديدار مديرعامل صندوق ضمانت سرمايه گذاري صنايع کوچک با همتاي کره جنوبي
به گفته وی دولت برنامه هاي متنوعي براي تقويت صنايع کوچک در غالب نوسازي،توانمند سازي و آموزش در برنامه دارد که اميدواريم بتوانيم از تجربيات کره جنوبي در اين زمينه بهره ببريم
وي گفت: صندوق ضمانت سرمايه گذاري صنايع کوچک قدمت طولاني ندارد و نزديک به 10 سال از فعاليت آن مي گذرد و مهمترين هدف آن، فراهم آوردن موجبات توسعه سرمايه گذاري بخش غيردولتي در صنايع کوچک، کوتاه کردن مدت زمان اجراي طرحهاي اشتغالزا و داراي توجيه اقتصادي، با اولويت مناطق کمتر توسعه يافته و تضمين و تسهيل در توثيق تسهيلات اعطايي بانکها و موسسات مالي و اعتباري به صنايع کوچک مي باشد.
مقيسه افزود، در حال حاضر انواع ضمانت نامه هاي اعتباري و پيمانکاري با شرايط سهل و حمايتي براي صنايع کوچک صادر مي شود.
در اين ديدار مدير امور بين الملل صندوق ضمانت اعتباري کره جنوبي ضمن استقبال از گسترش همکاري هاي بين دو کشور گفت، آمادگي داريم زمينه انتقال تجربيات را به ايران فراهم کنيم.
جونگ گو لي افزود، اين صندوق در سال 2016 با يک دفتر مرکزي ،9 دفتر منطقه اي و 107 شعبه ، 51% سهم بازار را در کشور کره در اختيار دارد.
وي گفت، صندوق ضمانت اعتباري کره جنوبي با 2300 پرسنل ، 4.7 ميليارد دلار سرمايه اوليه دارد و تا پايان سال 2016 رقمي معادل 42 ميليارد دلار انواع ضمانت نامه صادر کرده است. اين ميزان ضمانت نامه جهت کمک به تأمين مالي بالغ بر 205 هزار کسب و کار کوچک و متوسط بوده است.
مدير امور بين الملل صندوق ضمانت اعتباري کره جنوبي افزود، سرمايه اوليه و بودجه هاي مورد نياز اين صندوق ازجانب بانک مرکزي کره تأمين مي شود.
بنا براين گزارش، صندوق ضمانت اعتباري کره جنوبي (KODIT) همتاي صندوق ضمانت سرمايه گذاري صنايع کوچک، در کره جنوبي است که در سال 1976 به منظور صدور ضمانت نامه جهت تأمين کسري وثيقه کسب و کارهاي کسب و کارهاي کوچک و متوسط (SMEs) تأسيس شده است.
شرکت هاي Kibo وKOREG نيز به ترتيب 24 و 25 درصد سهم بازار کره جنوبي در صدور ضمانت نامه اعتباري را دارا مي باشند.

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «خدمات»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

موضوع داغ هفته

 • شگرد جدید معامله گران در بازار دلار و سکه

  شگرد جدید معامله گران در بازار دلار و سکه

  با نگاهی به پایگاه های اینترنتی معتبر ارز و سکه میتوان مشاهده کرد که در ابتدای هر روز قیمتهای سکه طلا و ارز سیر نزولی پیدا میکنند و در انتهای روز دوباره رشد صعودی خود را از سر می گیرند.

خبر آگهی

 • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها