پایانه‌های بار دولتی به بخش خصوصی واگذار می‌شود | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

پایانه‌های بار دولتی به بخش خصوصی واگذار می‌شود

 • پنجشنبه 20 دی 1397 16:36
 • شناسه 36659
پایانه‌های بار دولتی به بخش خصوصی واگذار می‌شود

وزیر راه و شهرسازی: پایانه‌های بار دولتی به بخش خصوصی واگذار می‌شود و دولت نقش تصدی‌گری در پایانه‌های بار از این پس نخواهد داشت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا، محمد اسلامی در مراسم افتتاح فاز یک شهرک حمل و نقل استان تهران اظهار داشت: دولت نباید تصدی‌گری داشته باشد و هموارسازی مسیر و تکمیل‌گری در حوزه حمل و نقل بار را باید در دستور کار قرار گیرد.
وی با بیان اینکه دولت باید شرایط اقتصادی رقابتی برای کشور فراهم آورد، گفت: قوانین ما در برخی مواقع تسهیل کننده نبوده و سخت بوده است اما با ابلاغ سیاست‌هایی نظیر قانون رفع موانع تولید یا بهبود فضای کسب و کار و یا گفت‌وگو دولت و بخش خصوصی شرایط مناسبی فراهم شده است و اگر مسئولان به این قوانین اشراف داشته باشند از ظرفیت آن حداکثر استفاده را خواهند داشت.
اسلامی با تاکید بر اینکه باید اقتصاد کارآمد داشته باشیم، گفت:‌در وزارت راه و شهرسازی هیچ نقشی ایفا نمی‌کنیم مگر آنکه از جنس تسهیل‌گری باشد.
وی ادامه داد:‌در طرح جامع حمل و نقل نظام لجستیک نیز مورد توجه است که با حمل و نقل ترکیبی و استفاده از حداکثر ظرفیت ترانزیت سهم خود را در اقتصاد ایفا کند.

وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: باید بخش خصوصی با پشتیبانی دولت فعال شود و امیدواریم هر چه سریع‌تر شرکت‌های حمل و نقل در فاز یک شهرک حمل و نقل بار استان تهران مستقر شوند.
اسلامی تاکید کرد: هر چه شهرک‌های حمل و نقل بار و لجستیک بیشتر شود بهره‌وری حمل و نقل کالا ارتقاء می‌یابد.
وی ادامه داد: شهرک حمل و نقل در جوار منطقه آزاد شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) افتتاح شده است. در آنجا منطقه آزاد تجاری هم داریم. ریل و خط آهن هم در کنار این دو منطقه است و بدین ترتیب در قالب حمل و نقل ترکیبی قطار، هواپیما و جاده با هم فعال می‌شوند.

وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: تقاطع غیرهمسطح دسترسی به شهرک حمل و نقل تهران با کمک سازمان راهداری ساخته شد.
اسلامی با بیان اینکه شهرک حمل و نقل جایگاه مناسبی در مدیریت ناوگان بار دارد، گفت: تاکنون چنین وضعیتی در استان تهران نداشتیم این ایده از 28 سال پیش شروع شد و امروز فاز یک آن آماده شده است که البته هنوز کارهای زیادی دارد.
وی تاکید کرد:‌ در نظام جامع حمل و نقل پارک‌های لجستیک هم طراحی شده که البته پارک لجستیک در پایانه‌های بار دو موضوع مجزا است.
بنابراین گزارش در پایان این مراسم پروانه بهره‌برداری شرکت شهرک حمل و نقل استان تهران به رئیس هیأتمدیره این شرکت توسط وزیر راه و شهرسازی اهدا شد ضمن آنکه پروانه بهره‌‌برداری چند شرکت حمل و نقل نیز به آنها ارائه شد.

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «خدمات»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

موضوع داغ هفته

 • پیشنهاد پلکانی شدن افزایش دستمزد کارگران

  پیشنهاد پلکانی شدن افزایش دستمزد کارگران

  یک کارشناس اقتصادی معتقد است به جای منطقه‌ای شدن دستمزد باید به سمت یکسان‌سازی دستمزد و برقراری عدالت در مناطق روستایی و شهری رفت. وی پلکانی شدن حداقل دستمزد کارگران در سال آینده را پیشنهاد کرد.

خبر آگهی

 • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها