تمدید مهلت پرداخت عوارض آزادراهی | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

تمدید مهلت پرداخت عوارض آزادراهی

 • شنبه 10 فروردین 1398 21:58
 • شناسه 38002
تمدید مهلت پرداخت عوارض آزادراهی

وزارت راه و شهرسازی: از ابتدای طرح اخذ الکترونیکی عوارض آزادراهی خودرو‌ها، بیش از ۳ میلیون خودرو پلاک خوانی شدند.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا، بهنام داودی مدیرکل بهره برداری آزادراه‌های وزارت راه و شهرسازی: از ابتدای طرح اخذ الکترونیکی عوارض آزادراهی خودرو‌ها در چهار آزادراه اصلی کشور، سه میلیون و ۶۰۰ هزار خودرو پلاک خوانی شده اند و این خودرو‌ها تا ۲۴ فروردین مهلت دارند تا عوارض خود را پرداخت کنند تا مشمول جریمه نشوند. کار اخذ عوارض آزادراهی بصورت الکترونیکی (ETC) در چهار آزادراه تهران - قم، تهران - ساوه، کرج - قزوین و قزوین - زنجان از ۲۸ اسفند سال گذشته آغاز شده است و بزودی این طرح در آزادراه‌های قم - کاشان، کاشان - نطنز - اصفهان، زنجان - تبریز، تبریز - ارومیه، قزوین - رشت و تهران - پردیس نیز به اجرا در خواهد آمد.

قرار است تا پایان تیر ماه، همه ۲۸ آزاد راه کشور به سامانه اخذ الکترونیکی عوارض تجهیز شوند.
مدیرکل بهره برداری آزادراه‌های شرکت ساخت و توسعه زیربنا‌های حمل و نقل کشور افزود: از امروز با هماهنگی پلیس راه، پیامک پرداخت عوارض به خودرو‌های عبوری که عوارض خود را پرداخت نکرده باشند ارسال می‌شود و رانندگان می‌توانند از طریق لینک موجود در پیامک و از طریق کارت‌های بانکی شبکه شتاب، عوارض خود را پرداخت کنند.
وی افزود: مبلغ عوارض آزادراهی همان نرخ عوارض سال گذشته است و هیچ افزایشی پیدا نکرده است و مردم می‌توانند برای استعلام و پرداخت عوارض آزادراهی از طریق اپلیکیشن‌های موجود از جمله آپ، تاپ، کیپاد و پایگاه‌های اینترنتی www.aaniro.comو www.nspay.ir و خرید تگ بانک مسکن و راه‌های دیگر اقدام کنند.
داودی افزود: مهلت پرداخت عوارض آزادراهی ۴۸ ساعت پس از عبور خودرو از گیت‌های دوربین دار و دریافت پیامک راهور نیروی انتظامی است، اما مقرر شد بدلیل جدید و ناشناخته بودن طرح برای برخی از مردم، رانندگان تا ۲۴ فروردین امسال فرصت داشته باشند تا بدون جریمه شدن، عوارض را پرداخت کنند و بعد از این تاریخ مشمول جریمه سی هزار تومانی خواهند شد.
وی در خصوص زمان جمع آوری عوارضی‌های قدیم نیز گفت: بزودی و با پیاده سازی کامل سامانه جدید و کاهش حجم خودرو‌های عبوری، محل فیزیکی عوارضی‌های قدیمی که منجر به بروز ترافیک و تصادفات می‌شد نیز جمع آوری خواهد شد.

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «خدمات»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

موضوع داغ هفته

 • پیشنهاد پلکانی شدن افزایش دستمزد کارگران

  پیشنهاد پلکانی شدن افزایش دستمزد کارگران

  یک کارشناس اقتصادی معتقد است به جای منطقه‌ای شدن دستمزد باید به سمت یکسان‌سازی دستمزد و برقراری عدالت در مناطق روستایی و شهری رفت. وی پلکانی شدن حداقل دستمزد کارگران در سال آینده را پیشنهاد کرد.

خبر آگهی

 • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها