هلال احمر برای سیل زدگان لرستان شناسنامه صادر می کند | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

هلال احمر برای سیل زدگان لرستان شناسنامه صادر می کند

 • شنبه 17 فروردین 1398 13:52
 • شناسه 38036
هلال احمر برای سیل زدگان لرستان شناسنامه صادر می کند

استاندار لرستان گفت: به دنبال تشکیل نشست ستاد بحران استان مقرر شد که هر گونه کمک به سیل زدگان بر اساس شناسنامه صادره انجام شود و جمعیت هلال احمر با مراجعه به خانه ها شناسنامه صادر خواهد کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا  به نقل از ایرنا، سید موسی خادمی در این باره اظهار کرد: با این کار در مناطق سیل زده روند امداد رسانی نظم بهتری خواهد گرفت و همچنین در روستاها نیز وضعیت توزیع کمک ها بهتر می شود.
او افزود: تغذیه و بهداشت در کنار اسکان سیل زدگان از اولویت های نخست مسوولان بود با توجه به حجم نیازها و دامنه آسیب ها اختلالاتی در توزیع ایجاد شد که از روز گذشته این روند بهتر شده است. 
استاندار لرستان ادامه داد: زمانی که حادثه ای رخ می دهد برخی از افراد که ممکن است دچار مشکل نشده باشند، بخواهند از امکانات استفاده کنند و برخی افراد که حق دارند و دچار مشکل شده اند فرصتی برای دریافت کمک پیدا نکنند.
خادمی افزود: خطای نخست ممکن است قابل قبول باشد و برخی ها اضافه دریافت کنند و یا سیل زده نباشند و مراجعه کنند اما خطای دوم این است که فرد سیل زده نمی تواند کمکی را دریافت کند، که این قابل قبول نیست.
در اثر سیل روز دوشنبه 12 فروردین در لرستان رودخانه های این استان در شهرستان های مختلف طغیان و سد مروک درود نیز سرریز کرد ستاد مدیریت بحران استان قبل از وقوع سیل اطلاع رسانی وسیعی را انجام داد و به صدها هزار نفر از اهالی هشدار داده شد منزل خود را ترک کنند.
اکنون برق، آب و گاز بسیاری از مناطق شهری و روستایی قطع شده، پل های بسیاری در مسیرهای اصلی و فرعی فروریخته و بسیاری از روستاهای سیل زده از جمله در شهرستان پلدختر، دلفان، الیگودرز و دوره چکنی راه دسترسی ندارند.
مردم شهرهای پلدختر و معمولان و روستاهای اطراف حاشیه کشکان از 12 فروردین 24 ساعت و به مدت یک شبانه روز را بدون دریافت خدمات امدادی و هرگونه امکاناتی در پشت بام منازل یا کوه های اطراف گذراندند.
تمامی راه های ارتباط زمینی به منطقه قطع شده بود و شرایط جوی اجازه پرواز هوایی را نمی داد، اما از نخستین ساعات 13 فروردین با بهبود شرایط جوی و ایجاد یک راه دسترسی در مسیر آزادراه خرم آباد - پل زال کار امدادرسانی به مردم آغاز شده است.
برآورد اولیه از خسارت سیل اخیر در لرستان 15 هزار میلیارد ریال است و بر اساس اعلام پزشکی قانونی تا کنون 14 نفر در این سیل جان خود را از دست داده اند ولی هنوز گزارش رسمی مبنی بر تلفات جانی در پلدختر اعلام نشده است که همین می تواند ناشی از اطلاع رسانی خوبی باشد که قبل از سیل در این منطقه صورت گرفته است.

انتهای پیام /

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «خدمات»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

موضوع داغ هفته

 • پیشنهاد پلکانی شدن افزایش دستمزد کارگران

  پیشنهاد پلکانی شدن افزایش دستمزد کارگران

  یک کارشناس اقتصادی معتقد است به جای منطقه‌ای شدن دستمزد باید به سمت یکسان‌سازی دستمزد و برقراری عدالت در مناطق روستایی و شهری رفت. وی پلکانی شدن حداقل دستمزد کارگران در سال آینده را پیشنهاد کرد.

خبر آگهی

 • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها