بیشترین سهم تاخیرهای پروازی در شهریور اعلام شد | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

بیشترین سهم تاخیرهای پروازی در شهریور اعلام شد

  • چهارشنبه 22 آبان 1398 01:40
  • شناسه 40159
بیشترین سهم تاخیرهای پروازی در شهریور اعلام شد

سازمان هواپیمایی کشوری در گزارشی عملکرد خطوط هوائی کشور در پروازهای داخلی شهریورماه را منتشر کرد که بر اساس آن هواپیمایی ماهان، کاسپین و آسمان به ترتیب با سهم‌های ۱۵، ۱۳ و ۱۱ درصد رکوددار تاخیر هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا بیش از ۶ هزار پرواز در شهریورماه امسال از فرودگاه مهرآباد تهران انجام شده است که بیشترین سهم از انجام پروازهای داخلی به هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران «هما»  با تعداد ۶۷۷ پرواز می‌رسد.

در گزارش منتشر شده، ایران ایر توانسته بالاترین سهم از پروازهای به موقع را با انجام ۵۲۱ پرواز به موقع به خود اختصاص دهدکه ۱۴ درصد از سهم کل پروازهای بدون تاخیر در فرودگاه مهرآباد می‌شود.

با این حال  ۱۰ درصد پروازهای متعلق به این شرکت هواپیمایی در شهریورماه با تاخیر انجام شده است.

 هواپیمایی ماهان نیز با سهم ۱۵ درصدی رکوددار تاخیرهای پروازی در این ماه است و بعد از هواپیمایی ماهان شرکت‌های هواپیمایی کاسپین و آسمان به ترتیب با سهم‌های ۱۳ و ۱۱ درصد رکودارد تاخیر هستند.

از ۶۰۰ پرواز هواپیمایی ماهان تنها ۳۸۰ پرواز به موقع و راس ساعت انجام شده است.

مبنای تاخیرهای پروازی در این گزارش، شامل دیرکردهایی از تمام منشاهای تاخیر، از جمله تغییرات جوی، عملیاتی، فنی، تسهیلاتی و ... است.

هواپیمایی زاگرس، ماهان و آسمان بعد از هواپیمایی ایران ایر، با انجام ۶۰۲، ۶۰۰ و ۵۹۴ پرواز بیشترین سهم از انجام پروازها در فرودگاه مهرآباد را در شهریورماه به خود اختصاص داده‌اند.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «خدمات»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها