چند استارت‌آپ‌ در صنعت بیمه کشور فعال هستند؟ | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

چند استارت‌آپ‌ در صنعت بیمه کشور فعال هستند؟

  • دوشنبه 04 آذر 1398 01:54
  • شناسه 40249
چند استارت‌آپ‌ در صنعت بیمه کشور فعال هستند؟

مدیرکل نظارت بر شبکه خدمات بیمه با تاکید بر اینکه تا الان ۱۶۳ استارت‌آپ در صنعت بیمه فعالیت می‌کنند، افزود: در بین این استارت‌آپ‌ها، کارگزاران و شرکت‌های بیمه، افراد حقیقی نیز حضور دارند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا  به نقل از دنیای اقتصاد، مهرداد رضایی مدیرکل نظارت بر شبکه خدمات بیمه در حاشیه ششمین نمایشگاه بورس، بانک و بیمه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با افزایش فعالیت‌های استارت‌آپی، شورای عالی بیمه تصویب کرد که فعالیت کارگزاران بر خط شروع شود، این در حالی است که زمانی کمپین مقابله به استارت‌آپ‌ها داشتیم ولی امروز به جایی رسیده‌ایم که درباره پیشرفت فعالان این بخش صحبت می‌کنیم.

مدیرکل نظارت بر شبکه خدمات بیمه با تاکید بر اینکه ۱۵ استارت‌آپ‌ در بازاریابی و فروش بیمه، تبلیغات و سرمایه‌گذاری دارند، گفت: از سه سال قبل رویکرد بیمه مرکزی به استارت‌آپ‌ها مثبت بود و نه تنها آن را انتخاب نمی‌دانست بلکه معتقد بود حرکت به سمت استارت‌آپ‌ها اجباری است. 

وی گفت: هم‌اکنون در حال نهایی کردن دستورالعمل آیین‌نامه جذب استارت‌آپ‌ها یا کارگزاران برخط هستیم. ضمن اینکه در حال تلاش برای تدوین آیین‌نامه‌ای برای فعالیت بازاریابان بیمه‌ای هستیم تا شرایط این افراد تغییر کند.

رضایی با بیان اینکه بعد از فراخوان بیمه مرکزی برای ثبت‌نام افرادی که آمادگی تاسیس استارت آپ دارند، بالای ۴۰ نفر ثبت‌نام کردند، گفت: استارت‌آپ‌ها قبلا به دلیل نداشتن مجوز از سوی بیمه مرکزی با محاسبات معکوس، نرخ‌های بیمه شرکت‌های بیمه را منتشر می‌کردند و حق انتخاب را به مردم می‌دادند.

وی با بیان اینکه دغدغه شرکت بیمه فعالیت بدون مجوز این شرکت‌ها بود، افزود: ولی علی‌الحساب به‌عنوان بازاریابان بر خط اجاره فعالیت با شرکت‌های بیمه را دادیم، تا اتفاقی در فروش‌های اینترنتی برای مردم رخ ندهد و تا الان مشکلی برای فعالیت این شرکت‌ها گزارش نشده است. 

وی با اشاره به اینکه فعالیت استارت‌آپ‌ها در کشورهای مختلف متفاوت است، ادامه داد: در کشور ما استارت‌آپ‌ها کمتر از یک‌درصد سهم فعالیت‌های بیمه‌ای را دارند، ولی نگاه مثبتی به سمت حرکت این نوع فعالیت‌ها وجود دارد.

مدیرکل نظارت بر شبکه خدمات بیمه با تاکید بر اینکه آمادگی کامل برای دادن پروانه به کارگزاری‌های برخط را داریم، گفت: سوئیچ بیمه‌ای مهم‌ترین ضرورتی است که باید استارت‌آپ‌ها مجوز بگیرند، عملا استارت‌آپ‌ها ارتباط مستقیم فنی و مالی با شرکت‌های بیمه ندارند، ولی برنامه ما این است که افرادی که مسیر آیین‌نامه‌ای را طی می‌کنند از طریق ارتباط مستقیم با سامانه سنهاب به نرخ‌ها دسترسی پیدا می‌کنند و با شرکت‌های بیمه نیز درخصوص مباحث مالی ارتباط می‌گیرند.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «خدمات»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها