جزییات بسته حمایتی دولت از تاکسیرانان | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

جزییات بسته حمایتی دولت از تاکسیرانان

 • شنبه 09 فروردین 1399 04:22
 • شناسه 42324
جزییات بسته حمایتی دولت از تاکسیرانان

در پی کاهش سفرهای درون شهری و به تبع آن کاهش ۷۰ درصدی درآمد قشر تاکسیرانان؛ دولت با عرضه بسته های حمایتی سعی در جبران مشکلات این حوزه برآمده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا مرتضی ضامنی در گفت وگو با ایسنا، در تشریح روند حمایت دولت از رانندگان تاکسی گفت: دولت برای افرادی که به نوعی معیشت آنان به علت شیوع ویروس کرونا دچار مشکل شده است بسته های حمایتی در نظر گرفته است که رانندگان تاکسی نیز که در خط مقدم آلودگی به این ویروس می‌باشند نیز مستثنی از این تصمیم نیستند.

وی در این خصوص اظهار کرد: در پنجم فروردین، دستورالعمل طرح خرید اعتباری اضطراری ناشی از شیوع بیماری کرونا به تصویب هیئت محترم وزیران رسید.

وی افزود: این طرح اقشار آسیب پذیر فاقد درآمد ثابت از جمله رانندگان تاکسی، اتوبوس، مینی بوس و کرایه بین شهری به تشخیص وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مشمول برخورداری از مزایای طرح خرید اعتباری می‌باشند.

ضامنی ادامه داد: مقرر شده اقشار مشمول در پایگاه اطلاعات رفاه ایرانیان ثبت نام نمایند و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی پس از تائید، جهت واریز مبلغ خرید اعتباری به بانکهای عامل معرفی نماید.

مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور تاکید کرد: این اعتبار برای خانوارهای یک نفره ۱۰ میلیون ریال و برای سایرین مبلغ ۲۰ میلیون ریال با تنفس سه ماهه و باز پرداخت ۲۴ ماهه و سود ۱۲ درصد که مشمولا ن ۴ درصد آن را پرداخت می‌نمایند.

ضامنی گفت: از طرفی وزیر محترم تعاون موافقت کرد تا حق بیمه اسفند ۹۸ و فروردین و اردیبهشت ۹۹ که می بایست در فروردین، اردیبهشت و خرداد ۹۹ پرداخت گردد پرداخت نشود و در تیرماه ۹۹ برای آن تصمیم گیری نمایند به شکلی که مجموع سه ماه پرداخت نشده از تیرماه ۹۹ با شرایط تقسیط تا پایان سال آینده پرداخت شود.

وی ادامه داد: با پیگیری های صورت گرفته با موافقت بانک مرکزی و ابلاغ دستورالعملی که ۱۰ رسته شلغی آسیب دیده را در برمی‌گیرد منجمله حمل و نقل عمومی مسافر درون شهری، اقساط طرح نوسازی ناوگان تاکسیرانی در برهه سه ماه اسفند ۹۸ ، فروردین و اردیبهشت ۹۹ بدون پرداخت وجه اضافه به پایان دوره باز پرداخت تسهیلات منتقل خواهد شد.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «خدمات»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

 • پشت صحنه برنامه چشم انداز، معرفی بخش مخاطبان سایت

  گفتانه

  پشت صحنه برنامه چشم انداز، معرفی بخش مخاطبان سایت (7)

  پشت صحنه برنامه چشم انداز اقتصاد، پیام تصویری مهرافزار، مدیریت پارچه سرای ایلکار، پیام صوتی مخاطب، معرفی بخش مخاطبان سایت و... بخشهای برنامه این هفته را تشکیل می دهند.

 • تحریریه اقتصاد

  تحریریه اقتصاد

  تحریریه اقتصاد (529)

  کشت پنبه در کشور، بررسی نقل و انتقالات صوری در مسکن مهر پردیس، چالش های زنبورداران کشور، اخبار اقتصادی روز: شاخص بورس دوباره به زیر یک میلیون برگشت، پنجمین نفتکش ایرانی امروز وارد آبهای ونزوئلا می‌شود تحریریه اقتصاد ساعت 16 یک شنبه 11 خرداد

 • تحریریه اقتصاد

  تحریریه اقتصاد

  تحریریه اقتصاد (528)

  کشت پنبه در کشور، آخرین اخبار پلیس امنیت اقتصادی، ارزش روز سهام عدالت، ، اخبار اقتصادی روز: فروش یکجای 30 درصد از سهام عدالت، پرداخت 15 هزار میلیارد ریال تسهیلات جدید اشتغال پایدار و ... تحریریه اقتصاد ساعت 12یک شنبه 11 خرداد

 • تحریریه اقتصاد

  تحریریه اقتصاد

  تحریریه اقتصاد (527)

  ارزش به روز سهام عدالت، تعیین تکلیف دستمزد کارگران، اخبار اقتصادی روز: تولید بیش از 16 هزار خودرو در پارس‌خودرو، قیمت واقعی هر کیلو تخم مرغ 11 هزار تومان، سهام عدالت به‌صورت آنلاین قابل فروش نیست، اتصال ریلی ایران به افغانستان در سال جاری و.... تحریریه اقتصاد ساعت 10 یک شنبه 11 خرداد

 • تحریریه اقتصاد

  تحریریه اقتصاد

  تحریریه اقتصاد (526)

  ارزش به روز سهام عدالت، راه اندازی پنجره واحد فیزیکی شروع کسب و کار، تعیین تکلیف دستمزد کارگران و اخبار اقتصادی روز/ تحریریه اقتصاد ساعت 16 شنبه 10 خرداد

آخرین خبرها