کارفرمایان مکلفند افراد را بیمه کنند | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

کارفرمایان مکلفند افراد را بیمه کنند

  • دوشنبه 23 تیر 1399 10:28
  • شناسه 44129
 کارفرمایان مکلفند افراد را بیمه کنند

مدیر کل تامین اجتماعی مازندران گفت: طبق قانون کارفرمایان مکلفند افراد را بیمه کنند چنانچه کارفرما این کار را انجام ندهند ، سازمان تامین اجتماعی به شناسایی آنها اقدام می کند .

 

آقای محمودی در گفتگو با شبکه ایران کالا افزود: چنانچه کارفرما فرد را بیمه نکند سازمان تامین اجتماعی به بازرسی از کارگاه ها اقدام می کند و چنانچه رابطه حقوقی احراز شود ، کارفرما تکلیف دارد کارگر را بیمه کند . همچنین اگر کارفرما فرد را بیمه نکند بیمه شده خودش می تواند اطلاع رسانی کند تا سازمان تامین اجتماعی پس از بررسی فرد را بیمه کند.

مدیر کل تامین اجتماعی مازندران در خصوص جهش تولید هم گفت : جهش تولید اتفاق نخواهد افتاد مگر اینکه با منویات رهبری پیش برویم.

وی در پایان یادآور شد، یکی از کارهایی که تامین اجتماعی انجام داده کمک به 14 رسته بوده است به این صورت که اگر کارفرمایی قادر به پرداخت حق بیمه نیست آنها را تقسط می کنیم اکنون این اقساط از 30 قسط به 45 قسط شده که کارفرمایان بهتر بتوانند این کار را انجام دهند.

سازمان تامین اجتماعی بعد از نیم قرن آرزوی جامعه بازنشستگان را برآورده کرده و اقدام به متناسب سازی حقوق بازنشستگان آنها کرده است.

بدین ترتیب حقوق بازنشستگان بین 400 تا 800 هزار تومان افزایش یافته است که اقدام موثری بوده است.

 

مطالب بیشتر از «خدمات»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها