امضای تفاهم نامه آبرسانی به 500 روستا با 600 هزار نفر جمعیت | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

امضای تفاهم نامه آبرسانی به 500 روستا با 600 هزار نفر جمعیت

  • چهارشنبه 25 تیر 1399 12:02
  • شناسه 44173
 امضای تفاهم نامه آبرسانی به 500 روستا با 600 هزار نفر جمعیت

  تفاهم نامه آبرسانی به 500 روستای محروم با 600 هزار نفر جمعیت, امروز بین شرکت آبفای کشور و بنیاد برکت امضا شد. 

 آقای محمد مخبر رئیس ستاد اجرای فرمان حضرت امام خمینی (ره) در مراسم رونمایی از طرح تامین آب شرب هزار روستا گفت: تاکنون در قالب این طرح 500 روستا با 300 هزار جمعیت از آب شرب پایدار برخوردار شدند که امروز نیز تفاهم نامه آبرسانی به 500 روستای دیگر با 600 هزار نفر جمعیت به امضا رسید. 
وی با بیان اینکه, امیدورایم این طرح,‌ تا پایان امسال به پایان برسد افزود: با توجه به اینکه طبق آمار موجود, 34 تا 35 میلیون نفر در زمان اوج مصرف آب با تنش آبی مواجه هستند سعی می کنیم تا سال آینده تفاهم نامه جدیدی در این زمینه امضا شود. br/ رئیس ستاد اجرای فرمان حضرت امام خمینی (ره) با بیان اینکه از زمان اعلام شیوع بیماری کرونا فعالیت های مختلفی در زمینه های گوناگون در ستاد انجام شده است گفت: تا کنون هر داروی اثر گذاری در بیماری کرونا که در جهان تولید شده است در این ستاد نیز ساخته شد و با اجازه ستاد کرونا وارد بازار مصرف شده است هفته آینده یکی از این داروها که از ستاد مقابله با کرونا مجوز دریافت کرده نیز به بازار عرضه و با قیمت 500 تا 600 هزار تومان به دست مردم خواهد رسید. 
 مخبر با بیان اینکه موضوع مهم این ستاد, اشتغالزایی برای آسیب دیدگان از کرونا است ادامه داد: تاکنون 300 طرح خرد و خانگی با ایجاد اشتغال برای هزار نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم اجرا شده است. 
 وی با اشاره به توزیع بسته های کمک معیشتی در سراسر کشور گفت: هم اکنون 4 میلیون بسته پروتئینی در مناطق محروم کشور در حال توزیع است که البته این فعالیت ادامه دار خواهد بود.
 رئیس ستاد اجرای فرمان حضرت امام خمینی (ره) افزود: ما در سال گذشته 165 هزار شغل در کشور ایجاد کردیم و امس افزودن مدیاال نیز 300 هزار شغل دیگر ایجاد خواهیم کرد.
 وی با اشاره به اجرای 40 هزار طرح زیربنایی از جمله آبرسانی، برق رسانی و جاده در کشور گفت: ایجاد 210 مرکز در حوزه بهداشت و سلامت و به اتمام رساندن ساخت  12 بیمارستان نیمه تمام و ساخت بیش از هزار و 700 مدرسه در سراسر کشور, از دیگر فعالیت های این ستاد است.
 مخبر کمک به احداث 40 هزار مسکن محرومان را از دیگر فعالیت های این ستاد دانست و افزود: کمک به احداث 15 هزار واحد مسکونی برای خانواده های دارای دو معلول بیشتر و همکاری برای ساخت 50 هزار واحد مسکونی در طرح ملی مسکن, از اقدامات دیگر ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) است. 
 وی  با اشاره به اینکه رسیدگی به معیشت مردم با محوریت اشتغال انجام شدنی است گفت: اشتغال ایجاد شده در ستاد, در راستای تحقق جهش تولید, جلوگیری از واردات و تامین کالاهای مورد نیاز مردم انجام می شود. 
 وی گفت: سال گذشته 20 هزار و 500 طرح معطل شده در کشور را که دارای سرمایه زیادی بود را به اجرا در آوردیم. 

مطالب بیشتر از «خدمات»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها