انتظارات اصناف برای تعطیلات کرونایی | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

انتظارات اصناف برای تعطیلات کرونایی

  • پنجشنبه 29 آبان 1399 16:35
  • شناسه 47335
انتظارات اصناف برای تعطیلات کرونایی

نایب رئیس اتاق اصناف تهران در گفتگو با شبکه ایران کالا گفت سلامتی اولویت اول کشور است اما باید تمهیداتی اندیشه شود تا زندگی اصناف هم تعطیل نشود.

ابراهیم درستی، نایب رئیس اتاق اصناف تهران گفت اصناف از زمانی که بحران کرونا شروع شد، نهایت همکاری با دولت و جامعه را انجام دادند. آقای درستی گفت کسبه در مقابل انتظار حمایت دارند، چون بسیاری از اصناف مستاجرند و حمایت‌های مالیاتی و بیمه‌ای هم قابل انجام است. درستی گفت ما 57 گروه کالایی شامل یک میلیون و 500 هزار واحد صنفی می‌شد، از بسته 40 هزار میلیارد تومانی، اصناف حداکثر 7 درصد استفاده کردند چون این بسته جذابیت لازم را نداشت.

نایب رئیس اتاق اصناف تهران اظهار کرد جا دارد از نمایندگان مجلس تشکر کنم که در روزهای گذشته با حضور نمایندگان اصناف جلساتی تشکیل دادند و در این جلسات سه بسته حمایتی پیشنهاد شد. درستی گفت یکی از پیشنهادات ما این بود که برای یک میلیون و 500 هزار واحد صنفی، تسیهلاتی با بهره مناسب ارائه شود. وی افزود در حال حاضر، هر سیاست حمایتی لازمه‌اش این است که بروکراسی ادرای کنار رود و به سرعت عملیاتی شود.

وی گفت در بحث مالیات الان وضع اصناف به گونه‌ای نیست که بتوانند مالیات بپردازند چون مشاغل خدماتی واقعا در حال ورشکستگی‌اند. درستی انتظارات حمایتی اصناف را به حق دانست و گفت اینکه از اصناف انتظار همکاری داشته باشیم اما سازمان امور مالیاتی، بیمه و بانک با اصناف همکاری و حمایت نکنند، منطقی نیست.

وی افزود اصناف به دنبال سودجویی در شرایط فعلی نیستند و دنبال این‌اند که بدهی‌های‌شان انباشته نشود و بتوانند امرار معاش کنند. نایب رئیس اتاق اصناف تهران گفت سلامتی را اولویت اول همگانی دانست و گفت در عین حال باید شرایطی پیش بیاید که زندگی اصناف هم تعطیل نشود.

درستی گفت حمایت دیگری هم که از اصناف قابل انجام است این است که به کارفرمایان درباره حق بیمه کمک شود تا بتوانند کارگران خود را حفظ کنند.

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «خدمات»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها