نگاهی به ظرفیت ها و عملکرد شرکت های تعاونی روستایی زنان استان فارس | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

نگاهی به ظرفیت ها و عملکرد شرکت های تعاونی روستایی زنان استان فارس

  • چهارشنبه 24 دی 1399 16:04
  • شناسه 49270
نگاهی به ظرفیت ها و عملکرد شرکت های تعاونی روستایی زنان استان فارس

مدیر عامل شرکت تعاونی روستایی استان فارس به شرح خدماتی که به زنان روستایی ارائه می‌کنند پرداخت.

نبی پور، مدیر عامل شرکت تعاونی روستایی استان فارس در گفتگو با شبکه ایران کالا گفت: زنان به عنوان موثر در امور اجتماعی اقتصادی و کشاورزی نقش بسیار زیادی دارند یکی از راهکارهای افزایش در این امور تاسیس شرکت های روستایی است که شرکت تعاونی زنان از سال 74 در استان فارس تاسیس شد .

وی افزود: اهم فعالیت ها ی این تعاونی ،حمایت موثر از زنان بی سرپرست و بد سرپرست و ایجاد مشاغل خانگی وبرای ایجاد و افزایش درآمد خانواده های روستایی است همچنین توزیع محصولات مورد نیاز زنان روستایی اعم از محصولات بهداشتی و مورد نیاز در 18 فروشگاه روستایی است .

مدیر عامل شرکت تعاونی روستایی استان فارس بیان کرد: جمع بندی و طبقه بندی محصولات تولیدی توسط زنان روستایی، یکی از مهمترین کار فرهنگی تاسیس مهد کودک برای خانواده هایی که دسترسی به شهر ندارند. همچنین پرورش دام سبک توسط نیروهای تحصیلکرده ما و تاسیس کارگاه های لبنیات سنتی و نانوایی های لواش که نیروهای زن در آن فعالیت می کنند.

نبی پور عنوان کرد: ما به صورت رسمی 18 شرکت در سطح استان داریم که چهار هزار نفر اعضا داریم که به صورت مستقیم و غیر مستقیم مشغول به فعالیت هستند و تنها 100 نفر به صورت مستقیم و بقیه در خانه مشغول به فعالیت هستند.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «خدمات»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها