تداوم رشد سودآوری در داروسازی دکتر عبیدی | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

تداوم رشد سودآوری در داروسازی دکتر عبیدی

  • چهارشنبه 09 بهمن 1398 23:19
  • شناسه 41153
تداوم رشد سودآوری در داروسازی دکتر عبیدی

برخلاف وعده‌های متعدد مسئولین دولتی مبنی بر عدم افزایش چشمگیر قیمت دارو و تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی به تولیدکنندگان این حوزه، صورت‌های مالی شرکت‌های داروساز خبر از رشد‌های باور نکردنی نرخ‌های فروش محصولات دارند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا به نقل از بورس نیوز بنا بر گزارش حسابرسی نشده شرکت داروسازی دکتر عبیدی در سال مالی منتهی به ۳۰ آذر ۱۳۹۸، درآمد‌های ناشی از فروش محصولات این شرکت در مقایسه با سال مالی گذشته با ثبت مبلغ ۹.۳۹۱ میلیارد ریالی، رشدی ۵۶ درصدی را به ثبت رسانده که این موضوع منجر به تعدیل ۸۲ درصدی سود خالص شرکت در این دوره نیز شده است.

رشد مقداری محصولات اصلی شرکت اعم از انواع قرص، کپسول و شربت در سال مالی ۱۳۹۸ از مهمترین عوامل تعدیل سودآوری این شرکت هستند.لازم به ذکر است، یکی از مهمترین تهدیدات این شرکت در عملکرد سال آتی مربوط به ریسک تهیه مواد اولیه وارداتی بوده که در سال مالی ۱۳۹۷ بیش از ۴۰ درصد از کل مواد اولیه مصرفی را به خود اختصاص داده است.

مواد اولیه مصرفی شرکت عمدتا از کشور‌های امارات، چین، سوئیس و هند تهیه می‌شود که این موضوع ابعاد ریسک تامین موا اولیه این شرکت در سال آتی را بیشتر آشکار می‌سازد.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «دارو و صنایع دارویی»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها