ممنوعيت فروش جوجه یک روزه بالاتر از ۲۴۰۰ تومان | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

ممنوعيت فروش جوجه یک روزه بالاتر از ۲۴۰۰ تومان

 • جمعه 09 فروردین 1398 00:22
 • شناسه 37993
ممنوعيت فروش جوجه یک روزه بالاتر از ۲۴۰۰ تومان

ستاد تنظیم بازار در نخستین جلسه خود در سال ۹۸ فروش جوجه یک روزه به قیمت بالاتر از ۲۴۰۰ تومان را برای تعادل بخشی به بازار مرغ ممنوع کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا، در اولین نشست ستاد تنظیم بازار در سال جاری، این ستاد مصوب کرد به منظور مدیریت بازار مرغ در کشور، فروش جوجه یک روزه به قیمتی بالاتر از ۲ هزار و ۴۰۰ تومان ممنوع شود.
در عین حال اعضا مصوب کردند نهاده‌های مورد نیاز مرغداری‌ها به هر میزان که نیاز است به شرط عرضه مرغ با قیمت مصوب، با قیمت‌های تصویب شده در اختیارشان قرار گیرد.
ادارات جهاد کشاورزی سراسر کشور مکلف به نظارت بر وضعیت و قیمت عرضه جوجه یک روزه و همچنین قیمت مرغ شدند. بر این اساس بر پایه اعلام ۱۲۱ میلیون قطعه جوجه ریزی در کشور از سوی وزارت جهاد کشاورزی، همه سازمان‌های وزارت جهاد کشاورزی مکلف شدند ضمن نظارت بر عرضه مرغ زنده، تولید و فروش مرغ زنده را در سامانه مربوطه درج نمایند.
به این ترتیب عرضه مرغ در شبکه تحت نظارت دولت مجاز است و در صورت عرضه مرغ به صورت خارج از شبکه برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.
به موجب مصوبه ستاد تنظیم بازار کشتارگاه‌ها از کشتار مرغ با قیمت بالاتر از ۷،۲۰۰ تومان منع شدند و مقرر شد در صورت کشتار مرغ با قیمت بالاتر از این رقم، برخورد قانونی با کشتارگاه صورت خواهد گرفت. پیش بینی شده است بازرس مقیم در کشتارگاه‌ها مستقر شود.
شرکت پشتیبانی امور دام مکلف شد نسبت به عرضه روزانه هزار تن مرغ در تهران، با هدف تنظیم بازار، در هفته آینده اقدام کند.
عرضه مرغ در سایر استان‌ها نیز به صورت برنامه از پیش تعیین شده تداوم خواهد یافت.
بر این اساس واردات هفتاد هزار تن مرغ توسط بخش خصوصی و دولتی به کشور مجاز اعلام شده است.
در این نشست وضعیت استان‌های سیل زده نیز مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد تأمین کالای مورد نیاز استان‌های سیل زده به هر میزان کالا که نیاز دارند، در دستور کار قرار گیرد.
گزارش ارائه شده بر فعالیت شبانه روزی برای تأمین نان، مواد غذایی مورد نیاز و اقلام ضروری در استان‌ها دلالت داشت.
در این راستا تأمین لاستیک، آذوقه و نان نیز مورد تاکید قرار کرفت و گزارش ارائه شده از وضعیت توزیع کالا در استان‌های مذکور بررسی شد.

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «دام و طیور»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

موضوع داغ هفته

 • پیشنهاد پلکانی شدن افزایش دستمزد کارگران

  پیشنهاد پلکانی شدن افزایش دستمزد کارگران

  یک کارشناس اقتصادی معتقد است به جای منطقه‌ای شدن دستمزد باید به سمت یکسان‌سازی دستمزد و برقراری عدالت در مناطق روستایی و شهری رفت. وی پلکانی شدن حداقل دستمزد کارگران در سال آینده را پیشنهاد کرد.

خبر آگهی

 • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها