واردات گوشت قرمز فقط با ارز نیمایی | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

واردات گوشت قرمز فقط با ارز نیمایی

 • دوشنبه 19 فروردین 1398 19:13
 • شناسه 38073
واردات گوشت قرمز فقط با ارز نیمایی

مدیرکل دفتر برنامه ریزی تامین، توزیع و تنظیم بازار: در راستای اجرایی شدن مصوبه پارسال دولت،​ از این پس واردات گوشت قرمز فقط با ارز نیمایی انجام می‌شود

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا ، محمدرضا کلامی : هدف از اجرایی شدن این مصوبه، جلوگیری از کاهش تولید گوشت قرمز در داخل کشور و ایجاد انگیزه برای افزایش تولید از سوی تولیدکنندگان دام و همچنین حذف رانت ناشی از اختلاف قیمت گوشت در بازار است.

وی با بیان اینکه واردات و عرضه گوشت قرمز ارزان و نصف قیمت، متوقف شده است، افزود: همزمان با واردات گوشت قرمز با ارز نیمایی، قیمت این محصول در بازار بر اساس عرضه و تقاضا تعیین می‌شود و همین موضوع باعث نزدیک شدن قیمت گوشت داخلی به وارداتی خواهد شد.

کلامی گفت: تحقق اهداف سیاست جدید دولت، منوط به اجرای اقداماتی از سوی وزارت جهاد کشاورزی، از جمله واردات دام مولد، بره پرواری و توزیع آن بین تولیدکنندگان صنعتی و سنتی است.

وی افزود: با اجرای این سیاست از سوی وزارت جهاد کشاورزی، مقادیر تولید و عرضه دام در بازه زمانی حدود شش ماهه به تعادل می‌رسد و انتظار می‌رود با افزایش عرضه، قیمت‌ها کاهش یابد.

مدیرکل دفتر برنامه ریزی تنظیم بازار با اشاره به اینکه طبق اعلام وزارت جهاد کشاورزی هر شرکت صلاحیت دار می‌تواند گوشت با ارز نیمایی وارد کشور کند، گفت: در این بین وزارت کشور، گمرک و سایر دستگاه‌های مسئول در حوزه قاچاق نیز باید اقدامات خود در حوزه قاچاق دام را تشدید کنند تا با مشکل خروج دام زنده و در نتیجه کاهش عرضه داخلی مواجه نشویم.

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «دام و طیور»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

موضوع داغ هفته

 • پیشنهاد پلکانی شدن افزایش دستمزد کارگران

  پیشنهاد پلکانی شدن افزایش دستمزد کارگران

  یک کارشناس اقتصادی معتقد است به جای منطقه‌ای شدن دستمزد باید به سمت یکسان‌سازی دستمزد و برقراری عدالت در مناطق روستایی و شهری رفت. وی پلکانی شدن حداقل دستمزد کارگران در سال آینده را پیشنهاد کرد.

خبر آگهی

 • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها