واردات ۶۳ هزار راس دام زنده | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

واردات ۶۳ هزار راس دام زنده

 • یکشنبه 25 فروردین 1398 19:40
 • شناسه 38184
واردات ۶۳ هزار راس دام زنده

ورود بیش از ۶۳ هزار راس دام زنده از طریق بندر چابهار خبر داد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا ،از سازمان دامپزشکی کشور، دکتر علیرضا رفیعی‌پور اظهار داشت: طبق مصوبه این سازمان دام زنده از طریق دریا حمل و در بندر چابهار مراحل قرنطینه و بهداشتی آن طی می‌شود و پس از کشتار، گوشت استحصال شده به داخل کشور ارسال می‌شود که این موضوع در حال انجام است.
وی با اشاره به این که مرز آبی سیستان و بلوچستان به عنوان فرصتی برای واردات دام است، گفت: مرز این استان با کشور‌های همسایه فعال است و از این قابلیت می‌توان برای سرمایه گذاری و صادرات دام و طیور استفاده کرد.
رئیس سازمان دامپزشکی کشور با اشاره به آب و هوای مناسب استان برای پرورش شتر و شترمرغ نیز گفت: تلاش می‌شود کشتارگاه‌هایی در این زمینه ایجاد شود تا فرصتی برای اشتغال زایی و صادرات به وجود آید.
وی گاو اصیل سیستانی و گوسفند نژاد بلوچی را یکی از پایه‌های مستحکم صنعت دام و طیور در استان عنوان کرد و افزود: اگر در گذشته به جای تسهیلات اشتغال زایی به خانواده‌های روستایی، به هر خانواده چند نفر شتر داده می‌شد، مشکل مالی و اشتغال در صنایع روستایی را در این بخش شاهد نبودیم.
رفیعی‌پور ادامه داد: تاکنون بالغ بر ۶۳ هزار راس در دو محموله کشتی وارد شده که بیش از ۵۰ هزار راس در کشتارگاه‌های استان و نزدیک به ۱۰ هزار در خارج از استان کشتار شده است.

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «دام و طیور»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

موضوع داغ هفته

 • پیشنهاد پلکانی شدن افزایش دستمزد کارگران

  پیشنهاد پلکانی شدن افزایش دستمزد کارگران

  یک کارشناس اقتصادی معتقد است به جای منطقه‌ای شدن دستمزد باید به سمت یکسان‌سازی دستمزد و برقراری عدالت در مناطق روستایی و شهری رفت. وی پلکانی شدن حداقل دستمزد کارگران در سال آینده را پیشنهاد کرد.

خبر آگهی

 • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها