قیمت هر کیلو مرغ به ۹ هزار و ۸۰۰ تومان رسید | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

قیمت هر کیلو مرغ به ۹ هزار و ۸۰۰ تومان رسید

 • سه شنبه 24 اردیبهشت 1398 08:34
 • شناسه 38490
قیمت هر کیلو مرغ به ۹ هزار و ۸۰۰ تومان رسید

حجت گفت: امروز قیمت هر کیلو مرغ آماده به طبخ در خرده فروشی‌ها ۹ هزار و ۷۰۰ تا ۹ هزار و ۸۰۰ تومان است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا، عظیم حجت، عضو هیئت مدیره اتحادیه مرغداران گوشتی از ثبات نرخ مرغ در بازار خبر داد و گفت: امروز متوسط هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری ۷ هزار و ۱۰۰ و مرغ آماده به طبخ در خرده فروشی ها ۹ هزار و ۷۰۰ تا ۹ هزار و ۸۰۰ تومان است.

وی افزایش عرضه نسبت به تقاضا را دلیل اصلی افت قیمت مرغ در روز‌های اخیر در بازار اعلام کرد و افزود: با توجه به روند نزولی قیمت مرغ در هفته‌های گذشته و زیان چشمگیر مرغداران، پیش بینی می‌شود که در ماه آتی با کمبود عرضه و افزایش قیمت در بازار روبرو شویم.

حجت با اشاره به اینکه مرغداران در فروش هر کیلو مرغ با زیان حداقل ۳ هزار تومانی روبرو هستند، بیان کرد: با توجه به کاهش نقدینگی مرغداران پیش بینی می‌شود که جوجه ریزی نسبت به ماه‌های اخیر کاهش محسوسی داشته باشد، اما هم اکنون نمی‌توان آماری در این زمینه اعلام کرد.

این مقام مسئول میزان جوجه ریزی در ایام عادی سال را ۱۰۰ میلیون قطعه اعلام کرد و گفت: طبق روال همه ساله به سبب کشش تقاضا در ماه رمضان ۱۱۵ تا ۱۲۰ میلیون قطعه جوجه ریزی در واحد‌ها صورت گرفته است که در نهایت عدم همخوانی عرضه و تقاضا موجب شده تا قیمت مرغ با کاهش محسوسی در بازار روبه‌رو شود.

این مقام مسئول نرخ واقعی هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری را ۹ هزار تا ۹ هزار و ۵۰۰ و مرغ آماده به طبخ ۱۳ هزار و ۵۰۰ تا ۱۴ هزار تومان اعلام کرد و افزود: با توجه به نامه نگاری‌های صورت گرفته میان وزارت جهاد کشاورزی و ستاد تنظیم بازار انتظار می‌رود که هر چه سریع‌تر نرخ مد نظر وزارت جهاد کشاورزی اعلام شود تا با خرید و ذخیره سازی مرغ از سوی پشتیبانی امور دام بازار به تعادل برسد.

وی ادامه داد: اگر نرخ واقعی مد نظر وزارت جهاد کشاورزی به عنوان متولی تولید هر چه سریع‌تر از سوی ستاد تنظیم بازار اعلام نشود، مرغداران به سبب کمبود نقدینگی ناچارند با ظرفیت ناقص به کار خود ادامه دهند چرا که فروشنده‌های نهاده‌های دامی قبل از تحویل بار، وجه آن را دریافت می‌کنند.

عضو هیئت مدیره اتحادیه مرغداران گوشتی با بیان اینکه بازار نهاده‌های دامی همچنان ۲ نرخی است، اظهار کرد: اگرچه قیمت کنجاله سویا نسبت به هفته‌های اخیر تا حدودی کاهش یافته است، اما همچنان با نرخ مصوب خود اختلاف یک هزار و ۷۰۰ تومانی دارد که این امر بر افزایش قیمت تمام شده تولید دامن می‌زند.

حجت در پایان نرخ مصوب هر کیلو کنجاله سویا را ۲ هزار و ۵۰۰ و ذرت یک هزار و ۵۰۰ تومان اعلام کرد و گفت: هم اکنون هر کیلو کنجاله سویا با نرخ ۴ هزار و ۳۰۰ و ذرت یک هزار و ۷۰۰ تا یک هزار و ۸۰۰ تومان در بازار آزاد به مرغداران عرضه می‌شود.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «دام و طیور»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

موضوع داغ هفته

 • پیشنهاد پلکانی شدن افزایش دستمزد کارگران

  پیشنهاد پلکانی شدن افزایش دستمزد کارگران

  یک کارشناس اقتصادی معتقد است به جای منطقه‌ای شدن دستمزد باید به سمت یکسان‌سازی دستمزد و برقراری عدالت در مناطق روستایی و شهری رفت. وی پلکانی شدن حداقل دستمزد کارگران در سال آینده را پیشنهاد کرد.

خبر آگهی

 • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها