راه اندازی مزرعه پرورش شتر مرغ با 100 میلیون تومان | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

راه اندازی مزرعه پرورش شتر مرغ با 100 میلیون تومان

  • دوشنبه 09 تیر 1399 13:47
  • شناسه 44026
راه اندازی مزرعه پرورش شتر مرغ با 100 میلیون تومان

یک تولید کننده شترمرغ در گفتگو با شبکه ایران کالا نحوه راه اندازی یک مزرعه شتر مرغ را تشریح کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا  طلایی، تولید کننده شترمرغ در استان گیلان در گفتگو با خبرنگار شبکه ایران کالا گفت: صنعت شتر مرغ از 200 سال پیش در برخی از کشورهای جهان شروع شده و ایران هم طی سال ها اخیر تولید و پرورش شترمرغ را آغاز کرده است.

وی ادامه داد: ما پس از تحقیقاتی که از کشورهای تولیدکننده شترمرغ به ویژه آفریقای جنوبی و هلند کردیم هم اکنون تمامی مراحل پرورش شترمرغ را در داخل به انجام می رسانیم.

طلایی به اشتغالزایی 300 نفری پرورش شترمرغ در مزرعه خود اشاره کرد و گفت: هر کس که برای پرورش شترمرغ آمادگی داشته باشد ما تمامی تجربیات خود را در اختیار آنها خواهیم گذاشت.

این تولیدکننده به مشکلات ایجاد شده در تامین نهاده های دامی اشاره کرد و اظهار داشت: ما پیش از بروز این مشکل تمهیداتی برای این مسئله اندیشیده بودیم که یکی از آنها تامین نهاده های طیور در داخل کشور و به صورت خودکفایی بود.

وی خاطرنشان کرد: پرورش شترمرغ در استان گیلان سهل تر از مناطق دیگر ایران است چرا که منابع غذایی خود رو همچون شبدر در استان گیلان به وفور یافت می شود و همین مسئله پرورش و تولید شترمرغ را تسهیل می کند.

طلایی تاکید کرد: پرورش شتر مرغ به هزار متر زمین و حداقل 100 میلیون تومان سرمایه نیاز دارد و مابقی امکانات پشتیبانی را تامین می کنم.
وی اضافه کرد:  صرف نظر از تامن زمین به مساحت هزار متر، راه اندازی یک مزرعه شتر مرغ با هزینه 100 میلیونی امکان پذیر است و سود حاصل از سرمایه گذاری را در سال سی الی چهل درصد خواهد بود.

شما مخاطبان محترم می توانید مشروح صحبت های این تولیدکننده را در فایل ویدئویی پیوست برنامه مشاهده کنید.

انتهای پیام/

 

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «دام و طیور»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها