مقصر اصلی افزایش قیمت تخم مرغ کیست؟ | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

مقصر اصلی افزایش قیمت تخم مرغ کیست؟

  • دوشنبه 09 تیر 1399 14:09
  • شناسه 44027
مقصر اصلی افزایش قیمت تخم مرغ کیست؟

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخمگذار استان تهران در گفتگو با شبکه ایران کالا دلایل افزایش قیمت تخم مرغ را اطلاع رسانی کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا نبی پور، رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخمگذار استان تهران در گفتگو با برنامه تحریریه اتاق اقتصاد به مشکلا تامین نهاده های دام و طیور اشاره کرد و اظهار داشت: هفتاد درصد هزینه مرغداری مربوط به خوراک یا نهاده های دام  طیور است و متاسفانه طی چهارماه گذشته وضعیت نهاده ها نابسامان شده است.

وی ادامه داد: نهاده های طیور به طور کافی به دست مرغدار نمی رسد و همین مسئله مشکلات زیادی برای صنعت مرغدارای ایجاد کرده است.

نبی پور افزود: قیمت مصوب سازمان حمایت برای تخم مرغ واهی و نادرست است چرا که هم اکنون سازمان پشتیبانی امور دام فقط 25 درصد نیاز مرغداران را تامین می کند و تولید کننده مجبور است هفتاد درصد نهاده های مورد نیاز خود را از بازار آزاد تهیه کند.

وی با اشاره به سه برابر شدن قیمت سویا در بازار آزاد گفت: با چنین قیمتی تولید کننده چطور می تواند تخم مرغ را به قیمت 9500 تومان در اختیار مصرف کننده بگذارد. از این رو ست که قیمت های تعیین شده در ستاد تنظیم بازار و سازمان حمایت واهی و غیرمنطقی است.

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخمگذار استان تهران با بیان اینکه دولت باید مشکلات مربوط به تامین نهاده های دامی و ارز نیمایی را حل کند تا تولید کننده بتواند تخم مرغ را با قیمت مناسب به مصرف کننده برساند گفت: سامانه بازارگاه که برای تامین نهاده دام و طیور راه اندازی شده کارامدی لازم را ندارد چرا که اکثر مرغداران برای تامین نیاز خود به بازار آزاد مراجعه می کنند.

وی با بیان افت سی درصدی تولید تخم مرغ گفت: در حال حاضر که مرغدار تخم مرغ را با قیمت تمام شده 12 هزار تومان تولید می کند، سازمان حمایت از مصرف کننده چگونه قیمت تخم مرغ را 9500 تومان تعیین کرده است.

شما مخاطبان محترم می توانید مشروح صحبت های رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخمگذار استان تهران را در فایل ویدئویی پیوست برنامه مشاهده کنید.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «دام و طیور»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها