احیای مرغ لاین آرین توسط سازمان اقتصادی کوثر | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

احیای مرغ لاین آرین توسط سازمان اقتصادی کوثر

  • چهارشنبه 22 مرداد 1399 00:31
  • شناسه 44694
احیای مرغ لاین آرین توسط سازمان اقتصادی کوثر

مدیرعامل سازمان اقتصادی کوثر با بیان اینکه قرار است 50 درصد مرغ کشور از لاین آرین ایرانی تامین شود، گفت: با معرفی لاین کوثر 7 قرار است صد درصد مرغ لاین کشور در داخل تولید شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا  به نقل از فارس، صنعت مرغداری کشور با سابقه حدود 60 سال تاکنون نیازمند به واردات مرغ اجداد بوده است. مرغ اجداد خود از مرغ لاین تولید می‌شود و مرحله بعد از اجداد، تولید مرغ مادر و در مرحله آخر تولید مرغ گوشتی و تخم گذار قرار می‌گرفت. گرچه مرغ لاین به نام آرین از حدود 30 سال قبل در کشور ایجاد شده بود اما متأسفانه نتوانسته بود جای خود را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ باز کند و کم کم به فراموشی سپرده می‌شد.

در این زمینه امروز محمدرضا اسکندری رئیس سازمان اقتصادی کوثر در محل این سازمان اعلام کرد: برای احیای سویه لاین مرغ آرین سازمان اقتصادی کوثر وارد عمل شده تا این لاین ایرانی اکنون به زنجیره تولید بیاید، تصمیم گرفته شد 50 درصد لاین مرغ‌های کشور از سویه آرین باشد و 50 درصد فعلا وارداتی باشد، اما امروز مرغ لاین کوثر7 معرفی می‌شود که این مرغ لاین پایه تولید مرغ اجداد می‌شود و نیازی به واردات مرغ لاین و اجداد نیست و در زمینه تولید گوشت مرغ می‌توان از پایه به خودکفایی رسید.

در حاشیه این نشست قفسه‌هایی در سازمان اقتصادی کوثر قرار داده شده و نمونه‌هایی از مرغ لاین کوثر 7 نیز به نمایش گذاشته شده و در معرض دید خبرنگاران قرار گرفته است.

مدیرعامل سازمان اقتصادی کوثر با بیان این که سالانه بین 10 تا 15 میلیارد دلار انواع محصولات کشاورزی و خوراک دام وارد کشور می‌شود، گفت: در حالی که این محصولات به راحتی در داخل کشور قابل تأمین است، اما عده‌ای تفکرشان بر اساس نادیده گرفتن شعار ما می‌توانیم است و مرتب شعار می‌دهند ما نمی‌توانیم.

اسکندری این را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ هم گفت: سازمان اقتصادی کوثر با مطالعه ظرفیت‌های تولید بخش کشاورزی راه‌های خودکفایی تولیدات را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ در 8 جلد کتاب منتشر کرده و در اختیار سازمان‌ها و مسؤولان ذی‌ربط قرار داده و نیز با انجام تولیدات از جمله معرفی مرغ لاین کوثر7 شعار ما می‌توانیم را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به شعار ما توانستیم تبدیل کرد.

* الکتروموتورهای ضدانفجار در کشور تولید می‌شود

وی همچنین گفت: در زمینه تولید الکتروموتورهای ضد انفجار در کشور در حالی که این نوع موتورها قبلا فقط در آمریکا تولید می‌شد، اما با کمک مهندسان جوان ایرانی ابتدا از مسیر تعمیر موتورها آغاز کردیم و اکنون توانسته‌ایم تولید موتورهای ضدانفجار را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ در داخل کشور تولید کنیم.

وزیر اسبق جهاد کشاورزی گفت:‌ در زمینه تولید کارخانه‌های جوجه کشی که قبلا فقط وارداتی بود الان 60 درصد تولید آن داخلی شده و به زودی تولید داخلی آن به صورت کامل انجام می‌شود.

انتهای پیام/‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «دام و طیور»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها