اقدامات تولیدکنندگان برای کاهش قیمت تخم مرغ | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

اقدامات تولیدکنندگان برای کاهش قیمت تخم مرغ

  • پنجشنبه 27 شهریور 1399 15:54
  • شناسه 45657
اقدامات تولیدکنندگان برای کاهش قیمت تخم مرغ

شرکت رها مرغ در ابتدا بصورت یک مرغداری در سال 1354 توسط مرحوم پورساطع راه اندازی شد و در سال 1380 بعنوان شرکت رها مرغ ثبت و فعالیت خود را آغاز کرد و از آن پس مالکیت و مدیریت مجموع را جناب آقای خطیبی عهده دار شده اند.

در سال 1380 رها مرغ کار خود را با 60 هزار قطعه آغاز کرد و درحال حاضر با 120 هزار قطعه مشغول به فعالیت است.

مدیر عامل شرکت رهامرغ تهران در گفتگو با ایران کالا از افزایش تولید تخم مرغ در سال آینده خبر داد و افزود: تا پایان سال 99 تولید تخم مرغ به 700 هزار عدد می رسد. در حال حاضر، حدود 60 الی 70 نفر به صورت مستقیم و 150 نفر به صورت غیر مستقیم اشتغال دارند.

آقای خطیبی به رشد پلکانی فروش تخم مرغ پرداخت و گفت: شرکت رهامرغ پله به پله رشد کرده و از سال 76 شهر تهران را هدف قرار داده است. بازار فروش به تدریج گسترده شده و در سال‌های آینده در بقیه شهرها هم فروش صورت می گیرد.

مدیر عامل شرکت رهامرغ تهران به صادرات این شرکت اشاره کرد واظهار داشت: در حال حاضر برای عمان و عراق صادرات صورت می گیرد. برای توسعه صادرات اقداماتی صورت گرفته و میزان تولید تخم مرغ شرکت تا آخر سال افزایش می یابد .

وی سپس درباره افزایش قیمت تخم مرغ گفت: کشور در شرایط نامناسب و جنگ اقتصادی به سر می برد و این امر بر روی قیمت تخم مرغ اثر می گذارد. تولید این کالا ارز بر است این در حالی است که تنها 58 درصد از ارز مورد نیاز تامین می شود.

خطیبی به اقدامات صورت گرفته برای کاهش قیمت تخم مرغ پرداخت و تصریح کرد: شرکت تلاش کرده سرانه مورد نیاز را کاهش دهد. به جای ذرت می توانیم گندم یا جو مصرف کنیم. ولی مصرف گندم برای مرغداری ها باعث کاهش گندم برای تولید آرد می شود و اگر تمام مرغداری ها به جای ذرت، جو مصرف کنند دامداری ها برای تامین جوی مورد نیاز خود با مشکل مواجه خواهند شد.

وی در ادامه درباره علت تفاوت اندازه تخم مرغ ها گفت: تخم مرغ های بزرگتر آب و پوسته بیشتری دارند و تخم مرغ های ریزتر کیفیت بالاتر و پروتئین بیشتری دارند.

خطیبی از موانع موجود بر سر راه تولید تخم مرغ انتقاد کرد و یاداور شد: در حوزه تولید تخم مرغ مشکلی نداریم ؛بلکه در حوزه توزیع مساله وجود دارد. قیمت مواد اولیه بالا رفته و در نتیجه تخم مرغ هم افزایش یافته است.

وی در ادامه به راه های ارتباطی با شرکت رهاورد اشاره کرد و گفت: پل‌های ارتباطی با مجموعه رهاورد شماره تماس 66428840و09125580248 می باشد. همچنین می‌توانند به وب سایت شرکت به ادرس https://www.rahamorgh.com/  مراجعه کنند.

. شرکت رها مرغ دارای مجوز بسته بندی از سازمان دامپزشکی کشور است.

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «دام و طیور»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها