توضیح مديرعامل مرکز حلال جهانی به نامه منتشر شده درفضای مجازی؛ هزینه نظارت شرعی برای هر کیلوگرم مرغ فقط ۲۱ تومان است | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

توضیح مديرعامل مرکز حلال جهانی به نامه منتشر شده درفضای مجازی؛ هزینه نظارت شرعی برای هر کیلوگرم مرغ فقط ۲۱ تومان است

  • یکشنبه 22 فروردین 1400 18:02
  • شناسه 62067
توضیح مديرعامل مرکز حلال جهانی به نامه منتشر شده درفضای مجازی؛ هزینه نظارت شرعی برای هر کیلوگرم مرغ فقط ۲۱ تومان است

مدیرعامل مرکز حلال جهانی با اشاره به محموله مرغ وارداتی از ترکیه گفت: فرایند واردات مرغ به کشور از حدود یک ماه پیش آغاز شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا ،فلسفی مدیرعامل مرکز حلال جهانی با اشاره به محموله مرغ وارداتی از ترکیه گفت:  فرایند واردات مرغ  به کشور از حدود یک ماه پیش آغاز شده است و به دلیل مسائلی که در داخل کشور از نظر تامین نهاده و تولید مرغ وجود دارد عزیزانمان در دولت پیش‌بینی لازم را برای تنظیم بازار و تنظیم قیمت مرغ به عمل آوردند.

وی با اشاره به اینکه فرایند یک ماه گذشته منجر به بررسی و پیگیری واردکنندگان و دولت شده است عنوان کرد:  ترکیه یکی از کشورهای تولیدکننده مطرح مرغ جهان است.

مدیرعامل مرکز حلال جهانی تصریح کرد:  به دلیل هماهنگی‌های به عمل آمده فرایند تولید مرغ در ترکیه برای واردات به ایران انجام شده است به طوری که هفته ای  بین ۴۰۰ تا ۵۰۰ تن می‌توانند مرغ تولید کنند ،  امیدواریم با این مسئله مشکل تنظیم بازار تا حدودی حل شود.

فلسفی با اشاره به اینکه قیمت محصول مربوط به سازمان حمایت از مصرف کننده و تولیدکننده می شود افزود:  قیمت مصوب مرغ تعیین شده است به طوری که قرار شده تا مرغ با قیمت مصوب ۲۴ هزار و ۹۰۰  تومان در اختیار مردم قرار بگیرد.

وی ادامه داد: برای تنظیم بازار اقدام به واردات مرغ کرده‌ایم لذا امیدواریم که محصول با دو قیمت عرضه نشود این در حالی است که دولت  به دنبال تک قیمتی کردن مرغ است.

مدیرعامل مرکز حلال جهانی  با اشاره به انتشار نامه مربوط به حق ماموریت کارکنان شرعی  گفت:  ناظران شرعی  روحانیونی هستند که کار اعزام آنها از یک ماه پیش انجام شده است ،سالهاست که گوشت از کشورهای مختلف وارد کشور می‌شود و روحانیان ما نظارت شرعی دارند و لذا باید هزینه‌های آنها تامین شود.

وی خاطرنشان کرد: متاسفانه این نامه در رسانه‌های داخلی و خارجی منتشر شده به گونه ای که سوء استفاده کنندگان به دنبال زیر سوال بردن زحمات روحانیون هستند این در حالی است که تولید حلال باید بر سر سفره مردم قرار بگیرد، حلیت برای محصولات پروتئینی مهمترین عامل است که قبل از هر چیزی باید مشخص شود.

فلسفی با اشاره به اینکه برای پرداخت حقوق کارکنان و مامورین که به خارج اعزام می‌شوند مصوبه وجود دارد  افزود: متاسفانه در فضای مجازی نسبت به این کار بی انصافی شده است، اکنون در شرایط خاص کرونایی روحانیون عزیز ما به کشور ترکیه و برزیل برای نظارت شرعی رفته اند و ما در این شرایط روحانیون را اعزام کرده ام تا بر سر سفره مردم مرغ حلال  گنجانده شود، نباید  زحمات روحانیون  را زیر سوال برد،  تاثیری که کل هزینه نظارت شرعی بر ذبح مرغ برای تولید مرغ دارد در هر کیلوگرم ۲۱ تومان است.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «کسب و کار»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها