برگزاری جشنواره علمی طرح پروژه های دانش آموزی | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

برگزاری جشنواره علمی طرح پروژه های دانش آموزی

  • چهارشنبه 08 آذر 1396 19:25
  • شناسه 12440
برگزاری جشنواره علمی طرح پروژه های دانش آموزی

سیزدهمین دوره از این رویداد اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۷ مصادف با هفته معلم در مرکز همایش های بین المللی دانشگاه شهید بهشتی تهران خواهد بود.

به گزارش شبکه ایران کالا به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، جشنواره طرح پروژه های دانش آموزی موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان برگزار می شود.

هدف برگزاری این رویداد هدایت و مشاوره اینترنتی دانش آموزان است تا با این روش، توسعه آموزش مبتنی بر جستجوگری رخ دهد. این جشنواره به منظور گسترش فرهنگ پژوهش، لذت بردن از دانستن و عمیق کردن فهم دانش آموزان از طریق یادگیری بر اساس جستجو گری طراحی شده است. در این جشنواره محتواهایی در حوزه های مختلف همچون هوا فضا، خوردو خورشیدی، رباتیک، سازه های ماکارونی و بالسایی، ماشین های کمیکار، ابرحباب، مسابقات آزمایشگاهی، بازی سازی، نجات تخم مرغ، خودرو خورشیدی، کوره خورشیدی، فوتومیکروگراف و برنامه نویسی تولید شده و بر روی سایت قرار گرفته تا گام به گام دانش آموزان در زمینه موضوع مدنظرشان هدایت شوند.

درگیر شدن دانش آموزان در فرایند یادگیری، ارتقای تدریس و آموزش به سطوح بالاتر، رواج استفاده درست از فناوری از جمله اهداف مورد نظر این جشنواره است. ستاد توسعه فناوری حوزه انرژی معاونت علمی یکی از نهادهایی است که از این جشنواره حمایت می کند.
الناز فطیر مدیر بخش مرکز یادگیری تبیان درباره همکاری ستاد با این جشنواره اظهار کرد: این جشنواره هر سال برای مقاطع پیش دبستانی تا پیش دانشگاهی برگزار می شود و ثبت نام در سیزدهمین دوره این رویداد از ۱۳ آبان ماه آغاز و تا ۳۰ بهمن ادامه دارد. حوزه انرژی هم یکی از زمینه هایی است که دانش آموزان می توانند دستاوردهای خود را ارائه دهند. 
به گفته وی، ستاد توسعه فناوری حوزه انرژی در سه بخش مسابقه و حوزه های آبگرمکن خورشیدی، توربین های بادی و خودروهای خورشیدی و سه بخش سمینار و غرفه محتواهایی را تولید و درسایت جشنواره قرار داده تا بر اساس محتواهای تولید شده دانش آموزان دستاوردهای خود را تولید کنند. دانش آموزان می توانند با بهره گیری از این مطالب و با توجه به استعداد و علاقه خود پروژه مورد نظرشان را انتخاب کنند و پس از عضویت در سایت از طرح درس های ارایه شده برای هر پروژه در بخش پروژه های دانش آموزی بهره بگیرند.
بنا بر این گزارش دانش آموزان با انتخاب پروژه مورد نظرشان گام به گام می توانند از مشاوره ها بهره گیرند و محصول یا پروژه ای با کیفیت لازم تولید کنند.

در بخش ویترین وسایل مورد نیاز همه وسایل و ابزارهایی که ممکن است در طی انجام یک پروژه مورد استفاده قرار بگیرد معرفی شده و در بخش مهارت های فنی نحوه استفاده و کاربرد این وسایل بیان شده است. هم چنین در بخش بازدید های علمی مکان های متنوعی جهت بازدید دانش آموزان معرفی شده که می توان جهت افزایش انگیزه و تکمیل مشاهدات هر پروژه از آن ها بازدید کنند. هر ساله در هر جشنواره تعدادی از گروه ها در بخش دستاورد های جدید شرکت می کنند این ایده ها در بخش بانک ایده جمع آوری و سال آینده به عنوان ایده های پینشهادی برای سایر علاقه مندان ارایه می شود.  سیزدهمین دوره از این رویداد اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۷ مصادف با هفته معلم در مرکز همایش های بین المللی دانشگاه شهید بهشتی تهران خواهد بود.

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «دانش بنیان»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها