روند صادرات شرکت‌های دانش‌بنیان صعودی است | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

روند صادرات شرکت‌های دانش‌بنیان صعودی است

 • چهارشنبه 22 آذر 1396 17:57
 • شناسه 12964
روند صادرات شرکت‌های دانش‌بنیان صعودی است

استیری مدیر کل توسعه کسب و کار بین المللی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: روند آمار صادرات شرکت‌های دانش‌بنیان را صعودی دانست و تصریح کرد: اکنون برخی از کالاهای صادراتی شرکت‌های دانش‌بنیان در تعدادی از سایت‌های اینترنتی به زبان‌های خارجی به نمایش گذاشته شده است.

به گزارش شبکه ایران کالا و به نقل از اقتصاد ایران،مدیرکل توسعه کسب و کار بین‌المللی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: 3 هزار و 300 شرکت دانش‌بنیان در ایران داریم و به این شرکت‌ها برای ورود به بازار بین‌المللی کمک می‌کنیم.

 روح‌الله استیری ظهر امروز در نشست شرکت‌های دانش‌بنیان استان قم با اشاره به فعالیت‌های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: این معاونت مسؤولیت شرکت‌های دانش‌بنیان را بر عهده دارد، 3 هزار و 300 شرکت دانش‌بنیان در ایران داریم و به این شرکت‌ها برای ورود به بازار بین‌المللی کمک می‌کنیم، قوانین زیادی را در حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان در کشور داریم.

وی ادامه داد: شرکت‌های دانش‌بنیان پیش از ورود به بازارهای خارجی باید توانمند شوند، صندوق نوآوری و شکوفایی برای توانمند کردن شرکت‌ها ورود کرده است و با حمایت‌های این صندوق، شرکت‌های دانش‌بنیان کشور به نمایشگاه‌های خارجی اعزام می‌شوند.

روند صادرات شرکت‌های دانش‌بنیان صعودی است

مدیرکل توسعه کسب و کار بین‌المللی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری افزود: البته هر شرکت دانش‌بنیانی آمادگی برای شرکت در نمایشگاه‌های خارجی را ندارد، صاحبان برخی از شرکت‌های دانش‌بنیان را به همراه مسؤولین به کشورهای خارجی اعزام می‌کنیم تا آنها با نحوه تجارت بین‌الملل آشنا شوند.

استیری با اشاره به ویژگی‌های شرکت‌های دانش‌بنیان گفت: این شرکت‌ها در مرز دانش فعالیت می‌کنند، لازم است که در هر پارک علم و فناوری، یک شرکت برای بازاریابی بین‌المللی شرکت‌های دانش‌بنیان آن پارک به وجود بیاید.

وی ادامه داد: به دنبال ایجاد نمایشگاه دائمی کالاهای دانش‌بنیان در کشورهای مختلف هستیم، نخستین نمایشگاه هم‌اکنون در کشور چین در حال ایجاد است و معاونت علمی ریاست جمهوری برای عرضه کالاهای دانش‌بنیان در کشورهای دیگر یارانه می‌دهد.

مدیرکل توسعه کسب و کار بین‌المللی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری افزود: 200 مترمربع فضای نمایشگاه دائمی به محصولات دانش‌بنیان در شهر دوشنبه پایتخت تاجیکستان اختصاص پیدا کرده است.

استیری با اشاره به راهکارهای کمک به شرکت‌های دانش‌بنیان اظهار کرد: یکی از راهکارها تأسیس صندوق پژوهشی و فناوری توسعه صادرات و تبادل فناوری برای کمک به شرکت‌های دانش‌بنیان بود.

وی ادامه داد: به دنبال اعطای جایزه صادراتی به واسطه‌های صادراتی بابت صادرات کالاهای دانش‌بنیان هستیم، همچنین با دستگاه‌های مختلفی که در زمینه مسائل بین‌الملل وظیفه دارند، رایزنی کردیم.

مدیرکل توسعه کسب و کار بین‌المللی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: با همکاری گمرک و سازمان توسعه تجارت، کد مجزا برای کالای دانش‌بنیان تعریف کردیم و با رایزنی با وزارت امور خارجه، ارتباط صاحبان شرکت‌های دانش‌بنیان با سفارت‌خانه‌ها را تقویت کردیم.

استیری ادامه داد: کسب استانداردهای لازم از مسائل ضروری برای شرکت دانش‌بنیان است تا بتوانند به کشورهای دیگر صادرات انجام بدهند، شرکت‌هایی که می‌توانند حضور فعالی را در بازارهای بین‌المللی داشته باشند، مورد ارزیابی قرار می‌دهیم، یکی از بازارهای هدف برای ما کشورهای منطقه هستند که ایران رابطه دیپلماتیک خوبی را با این کشورها دارد.

مدیرکل توسعه کسب و کار بین‌المللی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در پایان خاطرنشان کرد: یکی از مسائل مهم در زمینه صادرات، تأمین مالی است و تفاهم‌نامه‌ای در این زمینه با بانک توسعه صادرات برای ارائه تسهیلات با نرخ 14.5 درصدی داریم، یک شرکت دانش‌بنیان در تمام مراحل فعالیت خود نیاز به حمایت‌های مالی دارد.

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «دانش بنیان»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

موضوع داغ هفته

 • پیشنهاد پلکانی شدن افزایش دستمزد کارگران

  پیشنهاد پلکانی شدن افزایش دستمزد کارگران

  یک کارشناس اقتصادی معتقد است به جای منطقه‌ای شدن دستمزد باید به سمت یکسان‌سازی دستمزد و برقراری عدالت در مناطق روستایی و شهری رفت. وی پلکانی شدن حداقل دستمزد کارگران در سال آینده را پیشنهاد کرد.

خبر آگهی

 • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها