افتتاح پروژه تصفیه خانه آب مجتمع شهید تهرانی شهرستان ری به روش نانوفیلتراسیون | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

افتتاح پروژه تصفیه خانه آب مجتمع شهید تهرانی شهرستان ری به روش نانوفیلتراسیون

  • دوشنبه 16 بهمن 1396 20:02
  • شناسه 14646
افتتاح پروژه تصفیه خانه آب مجتمع شهید تهرانی شهرستان ری به روش نانوفیلتراسیون

پروژه تصفیه خانه آب مجتمع شهید تهرانی شهرستان ری به روش نانوفیلتراسیون همزمان با دهه مباركه فجر با حضور قائم مقام وزارت نیرو افتتاح شد.

به گزارش شبکه ایران، پروژه تصفیه خانه آب مجتمع شهید تهرانی شهرستان ری به روش نانوفیلتراسیون همزمان با دهه مباركه فجر با حضور قائم مقام وزارت نیرو افتتاح شد.
همزمان با  دهه مبارک فجر پروژه تصفیه خانه آب مجتمع شهید تهرانی شهرستان ری به روش نانوفیلتراسیون با حضور ستار محمودی قائم مقام وزارت نیرو. مقیمی استاندار تهران. جمالی پور فرماندار شهرستان ری. پور رجب مدیرعامل شرکت آبفار استان تهران.هراتی مدیر اداره آبفار شهرستان ری و جمع کثیری از میران و مسئولان افتتاح گردید.

رضا پوررجب مدیرعامل شرکت آبفار استان تهران در مراسم افتاحیه این پروژه گفت : امروزه نانوتکنولوژی دامنه وسیعی از تجهیزات و کاربردها را در برگفته است و یکی از فوق العاده ترین فناوری های قرن 21 به حساب می آید وی گفت خطر آلودگی منابع آب آشامیدنی و عدم تصفیه منابع آلوده با روش های مرسوم و از طرفی آلودگی نیتراتی منابع زیر زمینی نیاز به روشهای جایگزین تصفیه را محسوس تر می نماید که یکی از این روش ها نانوفیلتراسیون می باشد و در سالهای اخیر به شدت در دنیا مورد توجه قرار گرفته است .

مدیرعامل آبفار استان تهران تأکید کرد توانایی حذف فلزات سنگین، باکتریها، ویروس ها، آلاینده های آلی، کدورت، سختی، شوری آب و حفظ مواد معدنی مورد نیاز سلامت انسان در روش فوق مورد توجه قرار گرفته است . پور رجب تأکید کرد توانایی حذف فلزات سنگین، باکتریها، ویروس ها، آلاینده های آلی، کدورت، سختی، شوری آب و حفظ مواد معدنی مورد نیاز سلامت انسان در روش فوق مورد توجه قرار گرفته است .

وی در خصوص مجتمع آبرسانی شهید تهرانی نیز گفت این مجتمع 20 روستا با جمعیتی بالغ بر 78000 نفر را تحت پوشش قرار داده که از طریق 16 حلقه چاه و ایستگاه پمپاژ تأمین آب شرب می شوند گفت این مجتمع یکی از قدیمی ترین مجتمع های آبرسانی می باشد که قبل از تشکیل شرکت آب و فاضلاب روستایی توسط متولیان قبلی احداث شده و با توجه به افزایش جمعیت و فرسوده بودن تأسیسات و تجهیزات، مشکلات و چالش های فراوانی برای شرکت آب و فاضلاب و همچنین مشترکین عزیز روستایی ایجاد کرده بود که بر اساس بررسیهای انجام شده و با مطالعات مهندسی مجدد مشاور و تخصیص اعتبار 120 میلیارد ریالی توانستیم کلیه مشکلات 20 روستای فوق را مرتفع نماییم و آب سالم و بهداشتی با استانداردهای جهانی در اختیار روستاییان قراردهیم.

پوررجب پروژه های اجرا شده در مجتمع فوق را احداث 4500 متر مکعب مخزن زمینی، اجرای ایستگاه پمپاژمادر، اجرای 6 کیلومتر خط انتقال 400 میلی متر و احداث تصفیه خانه آب به روش نانوفیلتراسیون به ظرفیت 3500متر مکعب در ثانیه اعلام کرد و افزود همه تلاش و سعی ما بر این است تا با استفاده از ظرفیتهای موجود و تکنولوژیهای نو دنیا بهترین خدمات را به مشترکین خود در سطح روستاهای استان ارائه نماییم. 


 محمودی قائم مقام وزارت نیرو درمراسم افتتاحیه تصفیه خانه آب مجتمع شهید تهرانی شهرستان ری گفت :در دولت یازدهم 4000 روستا آبرسانی گردید و رکورد شکسته شد و امیدواریم در دولت دوازدهم هم با پیش بینی های انجام شده این جهش همچنان ادامه داشته باشد.


مقیمی استاندار تهران در مراسم افتتاحیه پروژه تصفیه خانه آب شهید تهرانی شهرستان ری گفت: 
روستاها نیازمند یک پروژه جامع هستند که بتوان از طریق یک منبع واحد جمعیت کثیری را تامین آب کرد و با اجرایی شدن این پروژه بزرگ این امکان میسر شد و امیدواریم که افتتاح تصفیه خانه آب شهید تهرانی برای روستائیان عزیز منشاء برکت باشد.

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «دانش بنیان»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها