تخصیص 37 میلیون تومان برای گسترش طرح های نوآورانه دانشجویان دانشگاه تهران

  • سه شنبه 22 اسفند 1396 20:08
  • شناسه 15828
تخصیص 37 میلیون تومان برای گسترش طرح های نوآورانه دانشجویان دانشگاه تهران

عباس زارعی هنزکی رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران در مراسم اختتامیه مسابقه دستاوردهای هسته‌های نوآور برنامه شکوفایی که در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران برگزار شد،گفت: برنامه امروز در زمینه طرح های نوآورانه دانشجویان دانشگاه تهران است که این طرح به دانشجویان کارشناسی و ارشد این اجازه را می دهد که طرح هایشان را بتوانند ارائه و در نهایت بعد از داوری، این طرح ها وارد بازار محصول شوند.

رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران خبر داد؛

تخصیص 37 میلیون تومان برای گسترش طرح های نوآورانه دانشجویان دانشگاه تهران / از ۳ایده برتردر دستاورد‌های هسته‌های نوآور حمایت می کنیم

 

به گزارش خبرنگار شبکه ایران کالا؛ عباس زارعی هنزکی رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران  در مراسم اختتامیه مسابقه دستاوردهای هسته‌های نوآور برنامه شکوفایی که در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران برگزار شد،گفت: برنامه امروز در زمینه طرح های نوآورانه دانشجویان دانشگاه تهران است که این طرح به دانشجویان کارشناسی و ارشد این اجازه را می دهد که طرح هایشان را بتوانند ارائه و در نهایت بعد از داوری،  این طرح ها  وارد بازار محصول شوند.

رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران در خصوص  اینکه اگر استادی بخواهد طرح خود را گسترش دهد می‌تواند اعتبار پژوهشانه شکوفایی 2 را دریافت کند، اظهار کرد: اگر استاد بخواهد، طرح خود را گسترش و آن را توسعه دهد می‌تواند اعتباری بین 25 الی 37 میلیون تومان دریافت کند.

 

وی بیان کرد: فراخوان مسابقه دستاوردهای شکوفایی برای حمایت از پایان نامه‌های دانشجویان تحصیلات تکمیلی دانشگاه تهران ارائه شد و در مدت یک سال این ایده‌ها راه خود را طی کرده‌اند و در نهایت 78 طرح به عنوان طرح برتر امروز به مسابقه پرداخته‌اند.

* از ۳ایده برتردر دستاورد‌های هسته‌های نوآور حمایت می کنیم

زارعی تصریح کرد: امروز سه ایده برتر انتخاب شده و جوایز نقدی دریافت کردند، این نفرات می توانند در دوره شکوفایی 2 شرکت کنند.

 

وی خاطر نشان کرد: هدف این برنامه حمایتی، کمک به تبدیل ایده‌های اولیه دانشجویان به ایده‌های اثبات شده و تبدیل آن به نمونه محصول- خدمت قابل ارائه به بازار است.

رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران یادآور شد : تمام تیم‌هایی که امروز در این مسابقه به رقابت می‌پردازند، دانشجویان دانشگاه تهران هستند و در آزمایشگاه و کارگاه‌های عملی این دانشگاه فعالیت خود را انجام داده‌اند، این طرح‌ها در حوزه‌های فنی مهندسی، زیست، بیوتکنولوژی و غیره است.

 

محمد علی جعفری معاون مرکز نوآوری و کارآفرینی و مدیر اجرایی مسابقه شکوفایی رویش هم در اختتامیه مسابقه دستاوردهای هسته‌های نوآور برنامه شکوفایی ، با بیان اینکه پارک علم و فناوری دانشگاه تهران از پایان نامه‌ها حمایت می‌کند، گفت: فراخوان مسابقه دستاوردهای شکوفایی برای حمایت از پایان نامه‌های دانشجویان تحصیلات تکمیلی دانشگاه تهران ارائه شد و در مدت یک سال این ایده‌ها راه خود را طی کرده‌اند و در نهایت 78 طرح به عنوان طرح برتر امروز به مسابقه پرداخته‌اند.

 

مدیر اجرایی مسابقه شکوفایی رویش در رابطه به طرح‌هایی که امروز منتخب می‌شوند، اظهار کرد: به سه طرح برتر امروز جایزه نقدی تعلق می‌گیرد و این طرح ها به عنوان برگزیدگان مسابقه خواهند بود.

 

جعفری تصریح کرد: به سه تیم برتر این مسابقه،جایزه نقدی به مبلغ یک میلیون تومان اعطاء می‌شود و البته این هدایای نقدی و تسهیلات را از ابتدای شروع به کار مسابقه داشته‌ایم و برخی از طرح‌ها که نیاز به حمایت بیشتر داشته‌اند تا 2 میلیون تومان هم از ما تسهیلات گرفته‌اند.

* توسعه علوم انسانی و علوم اجتماعی در مسابقه شکوفایی رویش

 

جعفری ادامه داد: اگر محصول اولیه این طرح‌ها تایید شود و بتوانند طرح خود را ثبت کنند، این امکان برایشان فراهم می‌شود تا در مراکز رشد مستقر شوند.

وی در رابطه به اینکه اگر استادی بخواهد طرح خود را گسترش دهد می‌تواند اعتبار پژوهشانه شکوفایی 2 را دریافت کند، اظهار کرد: اگر استاد بخواهد، طرح خود را گسترش و آن را توسعه دهد می‌تواند اعتباری بین 25 الی 37 میلیون تومان از ما دریافت کند.