برگزیدگان مسابقه دانشجویی آب شیرین کن ها معرفی شدند | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

برگزیدگان مسابقه دانشجویی آب شیرین کن ها معرفی شدند

 • چهارشنبه 20 تیر 1397 18:44
 • شناسه 30237
برگزیدگان مسابقه دانشجویی آب شیرین کن ها معرفی شدند

مسابقه آب شیرین کن ها در دانشگاه صنعتی امیرکبیر با هدف فرهنگسازی استفاده از انرژی برگزار شد و در پایان این رقابت، برگزیده های آن معرفی شدند.

به گزارش شبکه ایران کالا به نقل از ایرنا ، دکتر رضا حسینی ابرده مسئول برگزاری مسابقات آب شیرین کن های دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: هدف از این مسابقات حفظ محیط زیست و نیز فرهنگسازی است زیرا جای تاسف دارد که با وجود برخورداری اقلیم کشورمان از 300 روز آفتابی در سال، فرهنگ استفاده از انرژی خورشیدی را نداریم.

وی با بیان اینکه با تکنولوژی می توان از منبع انرژی خورشیدی استفاده کرد، خاطرنشان کرد: در این دوره از مسابقات 11 گروه دانشجویی در سه رشته آب شرب، آب صنعتی و میزان هدررفت صفر آب یا Zero liquid discharge /ZLD رقابت کردند که در دو رشته اول هر کدام 5 گروه و در رشته سوم به دلیل تخصصی بودن تنها یک گروه حضور داشتند.
حسینی در خصوص برگزیدگان این دوره از مسابقات گفت: در بخش آب شیرین کن های صنعتی ( تولید اب مقطر)، تیم ماپو رتبه اول، تیم فراسو رتبه دوم و تیم فن آوران هور رتبه سوم را بدست آوردند.
وی ادامه داد: در بخش اب شرین کن های خانگی (آب شرب) نیز تیم طوس رتبه اول و تیم بزرگمهر قائنات رتبه دوم را کسب کردند.
اولین دوره مسابقات آب شیرین کن های خورشیدی اردیبهشت 94 برگزار شد و دومین دوره دیروز با حضور گروه های علاقمند برگزار شد. 

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «دانش بنیان»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

موضوع داغ هفته

 • پیشنهاد پلکانی شدن افزایش دستمزد کارگران

  پیشنهاد پلکانی شدن افزایش دستمزد کارگران

  یک کارشناس اقتصادی معتقد است به جای منطقه‌ای شدن دستمزد باید به سمت یکسان‌سازی دستمزد و برقراری عدالت در مناطق روستایی و شهری رفت. وی پلکانی شدن حداقل دستمزد کارگران در سال آینده را پیشنهاد کرد.

خبر آگهی

 • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها