تأسیس مرکز نانوتکنولوژی ایرانی در اندونزی | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

تأسیس مرکز نانوتکنولوژی ایرانی در اندونزی

  • دوشنبه 25 شهریور 1398 12:36
  • شناسه 39508
تأسیس مرکز نانوتکنولوژی ایرانی در اندونزی

دبیر ستاد توسعه نانوفناوری گفت: مرکز نانوتکنولوژی به زودی توسط ایران در کشور اندونزی تأسیس می شود.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا، به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سعید سرکار در دیدار معاون علمی با وزیر بهداشت اندونزی با اشاره به موافقت معاون علمی و فناوری رییس جمهوری با تاسیس مرکز نانوتکنولوژی در اندونزی، گفت: این مرکز همکاری بین دو کشور در حوزه نانو را افزایش می دهد.

وی افزود: در این سفر مذاکرات مختلفی بین شرکت های دانش بنیان ایرانی و اندونزیایی در حوزه نانوداروها و تجهیزات پزشکی برگزار شد که امیدواریم به زودی محصولات و تکنولوژیهای دارویی و تجهیزات پزشکی بین دو کشور تبادل شود.

مصطفی قانعی دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز با اشاره به پیشرفت های ایران در حوزه تولید داروهای ضدسرطان و داروهای زیستی، گفت: ایران آمادگی کاملی دارد تا تکنولوژی تولید این داروها را به کشور اندونزی منتقل کند.

وی افزود: در حال حاضر ۲۲ داروی زیستی در کشور تولید می شود و ۵۰۰ شرکت دانش بنیان نیز در این زمینه فعالیت می کنند که ۸ شرکت به عنوان بزرگ ترین شرکت های دارویی معرفی شده اند.

در انتهای این دیدار تفاهم نامه انتقال فناوری تولید ۵ واکسن‌ انسانی از اندونزی به ایران بین دو شرکت ایرانی و اندونزیایی و نیز تفاهم نامه صادرات و انتقال فناوری محصولات نانوتکنولوژی از ایران به اندونزی توسط وزارت بهداشت و درمان اندونزی و ستاد توسعه فناوری نانو به امضاء رسید.

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «دانش بنیان»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها