هفتمین ماراتون برنامه نویسی تلفن همراه کشور | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

هفتمین ماراتون برنامه نویسی تلفن همراه کشور

  • پنجشنبه 28 شهریور 1398 21:09
  • شناسه 39544
هفتمین ماراتون برنامه نویسی تلفن همراه کشور

هفتمین ماراتون برنامه نویسی تلفن همراه کشور با حضور بیش از ۲۴۰ برنامه نویس برتر کشور در دانشگاه صنعتی شریف آغاز شد

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا، شرکت کنندگان مسابقه برنامه نویسی تلفن همراه کشور، در قالب ۷۰ گروه دو تا چهار نفره در باشگاه کسب و کار دانشگاه شریف به رقابت می‌پردازند.
اهداف توسعه‌ای این مسابقات به منظور زنجیره تبدیل علم به ثروت دیده شده، پرورش ایده‌های خلاقانه در حوزه برنامه نویسی موبایل‏، تقویت هویت ملی و فرهنگی با تاکید بر توانایی‌های علمی داخلی، آموزش رفتار‌های صحیح اجتماعی - اقتصادی در حوزه کسب و کار‌های نو و شناسایی توانمندی‌ها و هدایت استعداد‌های در حوزه برنامه نویسی از جمله اهداف بنیادی این رقابت هاست.
آزمایشگاه خدمات ارزش افزوده تلفن همراه دانشگاه صنعتی شریف با ایجاد بستر رقابت میان جوانان خلاق، نوآوران و فعالان صنعت تلفن همراه و شبکه‌های نسل جدید، تصمیم دارد بر شتاب حرکت جهادی افزایش سهم تولید و صادرات محصولات و خدمات اقتصاد دانش بنیان بیافزاید.
در بخش ایده پردازی چالش‌هایی همچون چه نیازی از مردم رفع می‌کند؟ جامعه تحت پوشش چقدر بزرگ است؟ قابلیت گسترش دارد؟ روش‌های درآمد زایی مناسب دارد؟ از نظر فنی در زمان معقول قابل انجام است؟ سطح دانش آن چقدر است و امکانات لازم آن وجود دارد؟ برای برگزار کنندگان اهمیت دارد.
این رقابت از امروز تا ۳۰ شهریور ادامه خواهد داشت و در این مدت (۴۸ ساعت) ‏، شرکت کنندگان و برگزارکنندگان درمحل در نظرگرفته شده اقامت و سکونت خواهند داشت و با حضور در محل مسابقه، امکان خروج از آنجا را تا پایان مدت زمان ماراتون نخواهند داشت.
علاقه مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به پایگاه اینترنتی به نشانی mpm.sharif.ir مراجعه کنند.

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «دانش بنیان»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها