نمایشگاه گل و گیاهان زینتی در آمل | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

نمایشگاه گل و گیاهان زینتی در آمل

  • سه شنبه 09 مهر 1398 17:20
  • شناسه 39657
نمایشگاه گل و گیاهان زینتی در آمل

جدیدترین تولیدات گل و گیاه زینتی و آپارتمانی در بیش از 130 غرفه نمایشگاه آمل به نمایش گذاشته شد.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا، اخترمحمدی مدیر برگزاری پنجمین نمایشگاه گل و گیاه زینتی در آمل گفت : در این نمایشگاه ، 54 تولید کننده گل و گیاه زینتی و آپارتمانی و شرکت های دانش بنیان کشور ، جدیدترین تولیدات و توانمندی های خود را در بیش از 130 غرفه به نمایش گذاشتند.
محمدی ، هدف از برپایی این نمایشگاه را ، معرفی تولیدات و ظرفیتهای استان های کشور و ایجاد ارتباط مستقیم بین تولید کننده و مصرف کننده بدون واسطه و دلال اعلام کرد و افزود : اشاعه فرهنگ پرورش گل و نیز فراهم شدن راهکارهای توسعه صادرات این محصول از دیگر اهداف برپایی پنجمین نمایشگاه گل و گیاهان زینتی درآمل است.
مجید بهادری معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی مازندران در حاشیه برپایی این نمایشگاه ، سطح زیرکشت تولید گل در استان را حدود 900 هکتار اعلام کرد و گفت : مازندران با تولید سالانه 500 میلیون اصله و شاخه گل و گیاهان زینتی رتبه نخست تولید این محصول را درکشور دارد.
بهادری افزود: تولید کنندگان بخش گل وگیاهان زینتی باید تلاش کنند با بهره برداری از حداقل سطح فضای موجود ، تولیدات مازندران را به سمت صادرات بیشتر هدایت کنند.
وی افزود: امسال 50 هکتار سهمیه ایجاد گلخانه های تخصصی با پرداخت تسهیلات مناسب با کارمزد حداقل 8 درصدی به متقاضیان پرداخت می شود که سهم قابل توجهی در افزایش تولیدات صادرات محور و کیفی و نیز ایجاد اشتغال پایدار در استان دارد.
پنجمین نمایشگاه گل و گیاهان زینتی با حضور واحدهای تولیدی برتر کشور عصر دیروز در محل دائمی نمایشگاههای شهرستان آمل گشایش یافت و تا 12 مهر از ساعت 16 تا 21 برای بازدید علاقمندان دایر است.

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «دانش بنیان»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها