سه محصول دانش‌بنیان صنعت فولاد رونمایی شد | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

سه محصول دانش‌بنیان صنعت فولاد رونمایی شد

  • سه شنبه 09 مهر 1398 17:20
  • شناسه 39658
سه محصول دانش‌بنیان صنعت فولاد رونمایی شد

در حاشیه گردهمایی شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپ‌های حوزه فولاد از سه محصول دانش‌بنیان رونمایی شد.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا، در آخرین روز از گردهمایی شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپ صنعت فولاد، سه شرکت دانش‌بنیان با حضور دکتر علی وحدت رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی و دکتر رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت از محصولات خود رونمایی کردند.
این محصولات به این شرح است:
یاتاقان‌های سه لایه یکی از دستاوردهای شرکتهای دانش‌بنیان است. شرکت تولیدکننده این یاتاقان‌ها، مبلغ 275 میلیون تومان از تسهیلات کوتاه مدت سرمایه در گردش صندوق نوآوری بهره مند شده و توانسته است این محصول را تولید کند.
این شرکت تنها تولیدکننده یاتاقان‌های سه لایه آلومینیومی در ایران است که یاتاقان‌های سه لایه (فلزی) از سه نوع لایه مختلف فولاد،‌ فلز آستری و ‌فلز روکش تشکیل شده‌اند.
یکی دیگر از شرکت‌ها توانست از دستگاه کوانتوکتر بر پایه آهن، مس و آلومینیوم خود رونمایی کند.
این شرکت با استفاده از تسهیلات 120 میلیون تومانی صندوق نوآوری و شکوفایی توانسته است نمونه‌ای از این دستگاه را بسازد. کاربرد این دستگاه انجام آنالیز کمی و کیفی پایه‌های فلزی در صنایع متالوژی و ریخته‌گری و آزمایشگاه‌های مرجع است.
رونمایی دیگر، مربوط به بنیاد علوم کاربردی رازی، با خدمات آزمایشگاهی آنالیز مواد معدنی بود.
این خدمت تجهیز آزمایشگاه آنالیز مواد بنیاد علوم کاربردی رازی با دستگاه X-ray diffraction) XRD) و XRF پرتابل، جهت ارائه خدمات آزمایشگاهی مناسب به پژوهشگران و صنعتگران است.
تسهیلات مصوب صندوق نوآوری‌وشکوفایی به بنیاد علوم کاربردی رازی به مبلغ 800 میلیون تومان با نرخ 11 درصد برای تامین سرمایه جهت خرید دستگاه‌های مورد نیاز بوده است.
این ارائه خدمات آزمایشگاهی مربوط به شناسایی و آنالیز مواد گوناگون در صنایع مختلف است که در صورت عملکرد مناسب از لحاظ فنی، می‌تواند به عنوان یکی از ابزارهای شناسایی و آنالیز مواد، زمینه‌ساز توسعه علم و فناوری در حوزه‌های مختلف باشد.

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «دانش بنیان»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها