پیوندحوزه‌های گردشگری و فضایی | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

پیوندحوزه‌های گردشگری و فضایی

  • سه شنبه 16 مهر 1398 19:14
  • شناسه 39743
پیوندحوزه‌های گردشگری و فضایی

رئیس پژوهشگاه فضایی ایران​: پیوند حوزه‌های گردشگری و فضایی نتایج خوبی را در کارآفرینی و اشتغال‌زایی و رشد اقتصادی خواهد داشت

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا به نقل از روابط عمومی پژوهشگاه فضایی ایران، امروز مراسم افتتاحیه رویداد تخصصی صنایع خلاق و فرهنگی در حوزه پارک‌ها و گردشگاه‌های فضاپایه با حضور متخصصان و محققانی از مراکز دانشگاهی، تحقیقاتی و شرکت‌های دانش‌بنیان در پژوهشگاه فضایی ایران برگزار شد.
در این مراسم، رئیس پژوهشگاه فضایی ایران گفت: رویداد تخصصی صنایع خلاق و فرهنگی در حوزه پارک‌ها و گردشگاه‌های فضاپایه برنامه محوری پژوهشگاه فضایی ایران در هفته جهانی فضاست و امیدواریم که برگزاری آن قدم موثری برای پیوند دو حوزه مهم اقتصادی فضایی و گردشگری باشد.
حسین صمیمی گفت​: اقتصاد فضا به‌عنوان یک اقتصاد نوظهور و ارزش‌آفرین در دنیا مطرح است و از سوی دیگر، صنعت گردشگری در حال تبدیل شدن به سومین اقتصاد دنیاست.
وی گفت​: در هر دو حوزه فضایی و گردشگری، کشور عزیزمان ایران دارای ظرفیت‌های بسیار خوبی است، چنان که در حوزه فضایی، از نیروی انسانی خبره و کارآمدی برخورداریم از جمله در حوزه طراحی و ساخت ماهواره‌ها، پرتاب ماهواره و همچنین توسعه خدمات فضاپایه، قدم‌های بسیار خوبی برداشته‌ایم و از سوی دیگر، ایران به خاطر ظرفیت‌های گردشگری خود، جزو ده کشور نخست دنیاست.
آقای صمیمی افزود: اگر بتوانیم فصل مشترک کاری خوبی بین این دو حوزه مهم اقتصادی پیدا کنیم، می‌توانیم امید داشته باشیم که اتفاق‌های خوبی در حوزه کارآفرینی و اشتغال‌زایی و بهبود رشد اقتصادی رخ دهد.
رئیس پژوهشگاه فضایی ایران درباره زمینه‌های پیوند حوزه فضا و گردشگری گفت: در کشور، زمینه برای این پیوند مناسب است مانند وجود جذابیت‌های طبیعی و مواهب خدادادی در کشور مانند تپه‌های مریخی دامغان که شبیه‌ترین جای زمین به مریخ هستند، یا دره ستارگان قشم، آسمان شب چهارمحال و بختیاری؛ که نیازمند ایده‌هایی هستند تا با جذب سرمایه‌گذار این مکان‌ها را تبدیل به گردشگاه‌های جذاب کنیم و امیدوارم ایده‌های خروجی از این رویداد بتواند این امید‌ها را به واقعیت تبدیل کند.
لازم به ذکر است: رویداد تخصصی صنایع خلاق و فرهنگی در حوزه پارک‌ها و گردشگاه‌های فضاپایه امروز و فردا با همکاری پژوهشگاه فضایی ایران، سازمان فضایی ایران و دانشگاه صنعتی شریف برای طرح ایده‌های نو در موضوع رویداد در پژوهشگاه فضایی ایران برگزار می‌شود.
برگزاری این رویداد براساس قراردادی است که بین پژوهشگاه فضایی ایران با دانشگاه صنعتی شریف در خصوص پارک‌های فضاپایه اجرا شده و هدف آن ترویج علم و فناوری فضایی در جامعه متناسب با ارزش‌های اسلامی و ایرانی است.
گفتنی است: در این رویداد، ۵۵ ایده در قالب ۴۴ گروه عرضه شده است که سه نفر برتر این رویداد به عنوان تیم‌های برتر انتخاب می‌شوند و جوایزی به آنان اهدا می‌شود، هم چنین، به سه برگزیده از سوی معاونت علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری مجوز تاسیس شرکت‌های خلاق نیز داده خواهد شد.

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «دانش بنیان»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها