فعالیت بیش از چهار هزار شرکت دانش بنیان | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

فعالیت بیش از چهار هزار شرکت دانش بنیان

  • سه شنبه 23 مهر 1398 15:47
  • شناسه 39823
فعالیت بیش از چهار هزار شرکت دانش بنیان

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و رئیس بنیاد ملی نخبگان در قزوین گفت: بیش از چهار هزار و ۶۰۰ شرکت دانش بنیان در کشور فعالیت دارد.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا به نقل از خبرگزاری صدا و سیما مرکز قزوین ، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و رئیس بنیاد ملی نخبگان در جمع خبرنگاران گفت: بیش از چهار هزار و ۶۰۰ شرکت دانش بنیان در کشور فعال شده اند و زمینه اشتغال ۳۰۰ هزار نفر را در کشور فراهم کرده اند.

ستاری افزود: مهم ترین رسالت شرکت‌های دانش بنیان در این شرایط تولید اقلام تحریمی است که خوشبختانه اتفاقات خوبی در این زمینه رخ داده که شاید یک سال زمان بخواهد تا به نتیجه برسد.

او اضافه کرد: نسل جوانی که در شرکت‌های دانش بنیان کار می‌کنند زمینه ساز اتفاقاتی مهمی در عرصه فناوری هستند.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و رئیس بنیاد ملی نخبگان بیان کرد: در حوزه‌های دارویی، تجهیزات پزشکی، فولاد سازی، خودرو سازی، غذا و حوزه‌هایی که صنعت مشکل دارد ورود کرده ایم.

ستاری بیان کرد: اکثر شرکت‌هایی که بازدید می‌کنم از وضعیت خوبی برخوردارند، ولی کافی نیست.

وی گفت: اخیرا مصوبه‌ای گرفته ایم تا سقف ۵۰ میلیارد تومان واحد‌ها می‌توانند ترک تشریفات مناقصه بدهند در نمونه‌های اول تولیدی تا ما بتوانیم شرکتها را وارد این حوزه کنیم.

رئیس بنیاد ملی نخبگان در مورد کمک به بازاریابی محصولات دانش بنیان هم گفت: بخشی از بازاریابی در حوزه دولتی است که پیگیری می‌کنیم و یک هم بخش مردم است و واردات باید محدود تا این تولیدات حمایت شود.

ستاری با بیان این که باید سرمایه گذاری خطر پذیر در کشور توسعه پیدا کند، افزود: پارسال ۱۲ هزار میلیارد تومان تسهیلات به شرکت‌های دانش بنیان پرداخت شد.

وی یادآور شد: امسال ۲۴ هزار میلیارد تومان به شرکت‌های دانش بنیان تسهیلات داده می‌شود.

رئیس بنیاد ملی نخبگان گفت: این تسهیلات در تأمین نیاز‌های سرمایه در گردش و تولید شرکت‌های دانش بنیان تاثیر گذار است البته این تسهیلات جدا از اعتباراتی است که از سوی صندوق شکوفایی داده می‌شود.

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «دانش بنیان»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها