تولید ۲۰۰ محصول سایبری توسط شرکت‌های دانش‌بنیان | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

تولید ۲۰۰ محصول سایبری توسط شرکت‌های دانش‌بنیان

  • یکشنبه 19 آبان 1398 21:54
  • شناسه 40144
تولید ۲۰۰ محصول سایبری توسط شرکت‌های دانش‌بنیان

رئیس سازمان پدافند غیر عامل کشور گفت: شرکت‌های دانش‌بنیان کشور تاکنون نزدیک به ۲۰۰ محصول اساسی و پایه را در حوزه سایبری تولید کرده‌اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا  به نقل از مهر، سردار غلامرضا جلالی رئیس سازمان پدافند غیر عامل کشور در حاشیه افتتاح نمایشگاه صنایع بومی پدافند غیرعامل در جمع خبرنگاران گفت: امروز ما شاهد افتتاح ششمین نمایشگاه صنایع بومی پدافند غیر عامل در چهار حوزه سایبری، زیستی، شیمیایی و هسته‌ای هستیم.

وی با بیان اینکه در حوزه صنایع پدافند غیرعامل، شرکت‌های دانش بنیان دستاوردهای مهمی طی سالیان گذشته داشته‌اند که نتایج این دستاوردها امروز قابل استفاده برای کشور است افزود: رشد بسیار خوبی را از لحاظ کیفیت در این نمایشگاه شاهد هستیم.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل افزود: کشور ما در تحریم ظالمانه دشمنان به سر می‌برد اما ما نباید فراموش کنیم که تحریم‌ها گاهی می‌توانند برای ما تهدید و گاهی فرصت باشند. اگر دولت بتواند جلوی آثار مخرب تحریم‌ها را بگیرد که تاکنون نیز تا حد زیادی توانسته این کار را انجام بدهد، آن وقت فرصت‌های حاصله از تحریم نمایان می‌شوند.

تولید ۲۰۰ محصول سایبری توسط شرکت‌های دانش‌بنیان

سردار جلالی با بیان اینکه شرکت‌های دانش‌بنیان کشور تاکنون نزدیک به ۲۰۰ محصول اساسی و پایه را در حوزه سایبری تولید کرده‌اند، گفت: به عنوان مثال در حوزه سامانه اسکادا که یک محصول استراتژیک و بسیار مهم است ما ۵ محصول صددرصد داخلی تایید شده از لحاظ امنیتی و دفاعی داریم.

وی افزود: امروز اولین آزمایشگاه بی‌اس‌ال ۳ یا همان سطح ۳ را توسط صنایع وابسته به وزارت دفاع افتتاح می‌کنیم که برای اولین بار در کشور تولید شده و می‌تواند یک لایه جدید تهدیدات بیولوژیکی‌ را رصد کند.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «دانش بنیان»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها