شرکت دانش‌بنیان اصفهانی رتبه دوم آسیا را کسب کرد | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

شرکت دانش‌بنیان اصفهانی رتبه دوم آسیا را کسب کرد

  • یکشنبه 03 آذر 1398 01:52
  • شناسه 40233
شرکت دانش‌بنیان اصفهانی رتبه دوم آسیا را کسب کرد

شرکت دانش‌بنیان بهین آب زنده‌رود مستقر در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان موفق به کسب رتبه دوم در مسابقه بین‌المللی جایزه انجمن پارک‌های علم و فناوری آسیا (ASPA Award) شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا رییس دفتر همکاری‌های علمی و بین‌المللی شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان روز شنبه به ایرنا گفت: این شرکت دانش‌بنیان از سوی شهرک به دلیل برخورداری از شرایط و شاخص‌های لازم برای شرکت در مسابقه جایزه انجمن پارک‌های علم و فناوری آسیا، معرفی و موفق به کسب رتبه برتر شد.

مژگان یزدیان پور با بیان اینکه این جایزه در نشست سالانه انجمن پارک‌های علم و فناوری آسیا به شرکت‌های دانش‌بنیان برتر مستقر در پارک‌های علمی و فناوری این قاره اعطا می‌شود، افزود: تاکنون ۱۲ شرکت از اصفهان موفق به کسب این جایزه شدند.

وی از جمله شاخص‌های انتخاب شرکت دانش‌بنیان برتر در این رقابت را فناوری، میزان صادرات و درآمد آنها عنوان و خاطرنشان کرد: امسال بیست و سومین نشست سالانه انجمن پارک‌های علم و فناوری آسیا اواخر آبان در تایوان برگزار شد.

مدیرعامل شرکت بهین آب زنده‌رود نیز در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: امسال ۲۷ شرکت دانش‌بنیان در رقابت جایزه انجمن پارک‌های علم و فناوری آسیا شرکت کردند که چهار شرکت از بین آنها برتر شدند.

سعید سامانی افزود: رتبه نخست و جایزه طلایی این رقابت به یک شرکت تایوانی و رتبه‌های برتر به سه شرکت از اصفهان، روسیه و شیراز رسید.

وی شاخص‌های مورد توجه در انتخاب این شرکت‌ها را مدل توسعه و رشد آنها از جمله در صادرات و سطح تحصیل کارکنان، میزان اثرگذاری بر محیط از جمله اجتماع، اقتصاد و محیط زیست و داشتن برنامه آتی عنوان و خاطرنشان کرد: شرکت متبوع ما در زمینه مطالعات، طراحی و ساخت تجهیزات پایش زیست محیطی فعال است و سامانه گَندزُدایی پیشرفته خود را به کشورهای امارات، اسپانیا و آلمان صادر کرد.

سامانی تاکید کرد: انتخاب ۲ شرکت فناور برتر از ایران در این رقابت با توجه به شرایط و محدودیت‌های موجود، دارای ارزش و اهمیت بسیاری است.

شرکت آریا ‌نانوسیز از شرکت‌های مستقر در پارک علم و فناوری فارس نیز در بیست و سومین نشست سالانه انجمن پارک‌های علم و فناوری آسیا در تایوان، جایزه فناور را کسب کرد.

شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان به‌عنوان نخستین سازمان مؤسس مراکز رشد و پارک‌های علم و فناوری در کشور فعالیت اجرایی خود را از سال ۱۳۸۰ با هدف حمایت و هدایت شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان آغاز کرد و اکنون بیش از ۵۰۰ شرکت دانش‌بنیان و واحد فناور با اشتغال بیش از هفت هزار دانش‌آموخته دانشگاهی در آن مستقر هستند.

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «دانش بنیان»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها