اقتصاد دانش بنیان بهترین جایگزین اقتصاد نفتی | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

اقتصاد دانش بنیان بهترین جایگزین اقتصاد نفتی

  • یکشنبه 10 فروردین 1399 12:04
  • شناسه 42347
اقتصاد دانش بنیان بهترین جایگزین اقتصاد نفتی

رئیس کمیسیون دانش بنیان اتاق بازرگانی در گفت و گو با تحریریه اقتصاد شبکه ایران کالا گفت: اقتصاد دانش بنیان بهترین جایگزین اقتصاد نفتی است زیرا ارزش افزوده بالایی دارد و می توان با سرمایه های اندک  ثروت بیشتری تولید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا  افشین کلاهی رئیس کمیسیون دانش بنیان اتاق بازرگانی با حضور در استدیوی شبکه ایران کالا و در گفت و گو با تحریریه اقتصادی این شبکه به موضوع ظرفیت های توسعه کسب و کارهای اینترنتی پرداخت.

رئیس کمیسیون دانش بنیان اتاق بازرگانی گفت: اقتصاد دانش بنیان بهترین جایگزین اقتصاد نفتی است زیرا ارزش افزوده بالایی دارد و می توان با سرمایه های اندک  ثروت بیشتری تولید کرد.

وی افزود: شرکت هایی که از معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری مجوز گرفتند به صورت رسمی هستند و شرکت های بسیار زیادی هم داشتیم که در حوزه‌های مختلف تاثیرگذار بودند مثل شرکت های کسب و کارهای آنلاین و شرکت های فعال در حوزه آی تی.

کلاهی با بیان اینکه شرکت های دانش بنیان نقش موثری در زمان های بحران دارند به شرایط فعلی کشور اشاره کرد و گفت: در سال گذشته  4600 شرکت دانش بنیان را به ثبت رساندیم و امروز با بهره مندی از توان شرکت های دانش بنیان توانسته ایم بسیار از کمبودهای حوزه تولید و خدمت رسانی های گسترده تری را رقم بزنیم.

وی تصریح کرد: اتاق بازرگانی هم به سهم خود در مبارزه با این بحران به وجود آمده فعالیت می کند به عنوان مثال می‌توان به تشکیل کمپین نفس اشاره کرد که همه اعضای اتاق بازرگانی در آن عضو هستند و حل مشکلات شرکت ها به عنوان مهمترین وظیفه این کمپین بشمار می رود.

کلاهی افزود: یکی از بهترین اقداماتی که با حمایت وزارت ارتباطات انجام دادیم تشکیل صندوقی برای حمایت از بنگاه های تولیدی و شرکت ها برای ادامه حیات و نگه داشتن نیروهای خودشان است.

 

شما مخاطبان محترم می توانید مشروح صحبت های رئیس کمیسیون دانش بنیان اتاق بازرگانی را در فایل ویدئویی پیوست برنامه مشاهده کنید.

 

انتهای پیام/

 

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «دانش بنیان»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها