ناحیه نوآوری پردیس پیشران آینده اقتصاد و جایگزین منابع نفتی | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

ناحیه نوآوری پردیس پیشران آینده اقتصاد و جایگزین منابع نفتی

  • جمعه 23 خرداد 1399 00:09
  • شناسه 43804
ناحیه نوآوری پردیس پیشران آینده اقتصاد و جایگزین منابع نفتی

مدیر کل دفتر برنامه ریزی و امور اقتصادی پارک فناوری پردیس در گفت و گو با شبکه ایران کالا اهداف راه اندازی «ناحیه نوآوری» و «پارک اقتصاد دیجیتال» در پارک فناوری پردیس را تشریح کرد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا محسن پیلان نژاد با حضور در استودیوی برنامه تلویزیونی تحریریه اقتصاد به اهمیت نواحی نوآوری اشاره کرد و افزود:  ناحیه نوآوری پردیس به عنوان پیشران آینده اقتصاد کشور و جایگزین منابع نفتی است. این ناحیه تلاش می‌کند با جذب استعدادها و متخصصان داخل و خارج از کشور و بهره‌گیری از توانمندی‌های شرکت‌های فناور و نوآور، بستری را برای یکپارچگی بین سه رکن منطقه نوآوری، منطقه صنعتی و منطقه مسکونی ایجاد کند.

وی در مورد سابقه ایجاد نواحی و مراکز نوآوری در دنیا اظهار کرد: در جهان نیز نمونه هایی از نواحی و مراکز نوآوری با کارکردهای ذکر شده وجود دارند. علاوه بر دره سیلیکون آمریکا همچنین می توان به راه اندازی نواحی نوآوری چین و تایوان اشاره کرد که هر کدام بر اساس دامنه جغرافیایی و عملکردی، هزاران شغل نوآورانه فعالیت می‌کنند.

مدیر کل دفتر برنامه ریزی و امور اقتصادی پارک فناوری پردیس ادامه داد: نکته‌ای که وجود دارد این است که، تمامی نواحی نوآوری در دنیا از یک هسته مرکزی شکل گرفته و بر اساس ظرفیت‌های منطقه‌ای گسترش پیدا کرده و تبدیل به نواحی ویژه نوآوری شده‌اند. بر این اساس در منطقه شرق تهران، پارک فناوری پردیس به عنوان بزرگترین پارک فناوریِ کشور، هسته اصلی ناحیه نوآوری پردیس را شکل داده است.

پیلان‌نژاد در تبیین دستاوردهای تاسیس ناحیه نوآوری پردیس تصریح کرد: در گرو ایجاد ناحیه نوآوری پردیس و استفاده حداکثری از ظرفیت های معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری، استانداری تهران ودستگاه های تابعه آن، دستاوردهایی برای ناحیه نوآوری پردیس می‌توان تصور کرد که از جمله آن «حمایت از ایجاد، استقرار و رشد شرکت‌های نوآفرین، دانش‌بنیان و فناور و تسهیل فضای کسب و کار برای آنها»، «تبدیل فضاهای صنعتی غیرفعال منطقه به کارخانه‌های نوآوری»، «حل نیازهای فناورانه و نوآورانه استان تهران از طریق اجرای برنامه‌های مشارکتی و حمایت از شرکت های نوآفرین، دانش بنیان و فناور ناحیه و اعضای شبکه فناوری و نوآوری ایران(TINET)»، «تبدیل شدن شهر پردیس به شهر نوآوری جهت اسکان فناوران و نوآوران ناحیه» است.

شما مخاطبان محترم می توانید مشروح صحبت های مدیر کل دفتر برنامه ریزی و امور اقتصادی پارک فناوری پردیس را در فایل ویدئویی پیوست برنامه مشاهده کنید.

انتهای پیام/

 

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «دانش بنیان»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها