ارتقای صنعت فیلتر کشور با توان دانش‌بنیان‌ها | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

ارتقای صنعت فیلتر کشور با توان دانش‌بنیان‌ها

  • سه شنبه 15 مهر 1399 17:59
  • شناسه 46180
ارتقای صنعت فیلتر کشور با توان دانش‌بنیان‌ها

محققان یکی از شرکتهای دانش بنیان با استفاده از تجهیزات و ماشین‌آلات پیشرفته در خط تولید و با بهره‌گیری از مواد اولیه مرغوب توانستند صنعت فیلتر روغن و هوا را در کشور ارتقا دهند.

علی مواسات، مدیر عامل نخستین تولیدکننده فیلترهای نانو خودرویی و صنعتی در کشور، با اشاره به دانش بومی سازی شده پوشاندن سطح الیاف قطور سلولزی و مصنوعی با لایه ای از الیاف بسیار ریز نانو توسط محققان این شرکت، گفت: کاربرد اصلی این فناوری در سیستم‌های تصفیه هوای ورودی تورربین‌های گاز مجهز به سیستم پالس کلینینگ است. ارتقای راندمان فیلتراسیون از طریق کاهش اندازه سوراخ‌ها و افزایش عمر فیلتر با بهره‌گیری از فیلتراسیون سطحی دو مزیت اصلی این فناوری است.

این فعال فناور، ادامه داد: در این کار کاغذ قبل از شروع عملیات به وسیله جریان الکتریکی با لایه‌ای از الیاف پلیمری لایه نشانی می‌شود. بنابراین سوراخ‌هایی که از تقاطع میان نانو الیاف ایجاد می‌شود بسیار کوچکتر از سوراخ‌های معمول کاغذ فیلتر است. همین موضوع کارایی جداسازی فیلتر را ارتقا می‌دهد.

مواسات خاطرنشان کرد: توانسته‌ایم با استفاده از تجهیزات و ماشین‌آلات پیشرفته در خطوط تولید، مواد اولیه مرغوب و نیروی انسانی خلاق، فیلترهای روغن و هوای ایران‌ساخت را در بالاترین سطوح کیفی و منطبق با استانداردهای روز جهان تولید کنیم.

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «دانش بنیان»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها