انتشار فراخوانی برای ارتقاء ستاپ آزمایشگاهی به تجهیز تجار | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

انتشار فراخوانی برای ارتقاء ستاپ آزمایشگاهی به تجهیز تجار

  • شنبه 01 آذر 1399 13:33
  • شناسه 47373
انتشار فراخوانی برای ارتقاء ستاپ آزمایشگاهی به تجهیز تجار

اینوتن (InnoTEN) به‌عنوان یکی از برنامه‎ های ستاد توسعه فناوری نانو است که به تازگی چالشی برای ارتقاء ستاپ‌های آزمایشگاهی به تجهیزات تجاری راه‌اندازی شده است و علاقه مندان می توانند برای مشارکت در این رویداد تا اول اسفندماه سال جاری طرح‌های خود را در این زمینه ارائه دهند.

اینوتن چالشی را برای ارتقاء ستاپ آزمایشگاهی به تجهیز تجاری آغاز و فراخوانی به منظور حمایت از ارتقا و تبدیل ستاپ‌های آزمایشگاهی برآمده از طرح‌های پژوهشی و تحقیقاتی به تجهیز تجاری، به‌دنبال توسعه و بومی سازی تجهیزات راهبردی حوزه فناوری نانو منتشر کرده است.

از آنجایی که تجهیزات مرتبط با حوزه فناوری نانو مطابق با استاندارد ISO/TS ۱۸۱۱۰ به دو دسته تجهیزات تولید نانومواد (نانوذره، نانوپودر، نانوساختار و …) و تجهیزات مشخصه‌یابی نانومواد (تجهیزاتی که برای تعیین اندازه، مورفولوژی، جنس و فاز جزء نانومتری نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند) تقسیم می‌شوند، تنها آن دسته از ستاپ‌های آزمایشگاهی مشمول دریافت حمایت می‌شوند که در یکی از دو دسته تجهیز نام برده جای بگیرند.

ملاحظات فنی در نظر گرفته شده در این چالش شامل "مطابقت با استاندارد موجود در حوزه تجهیزات مرتبط با فناوری نانو"، "مورد استفاده قرار گرفتن یک نمونه از ستاپ ساخته شده"، "فاقد نمونه تجاری سازی شده داخلی"، "دارا بودن قابلیت ارتقا و تبدیل شدن به تجهیز تجاری (قابلیت پکیج شدن، دارا بودن اتوماسیون، تکرارپذیری نتایج و …)"، "قابلیت ارتقاء از تولید در مقیاس آزمایشگاهی به نیمه صنعتی و صنعتی ستاپ‌های تولید نانومواد"، "دارا بودن بازار قابل توجه" و "دارا بودن هسته فناور، شرکت ثبت شده (حقوقی)" می‌شود.

در این مرحله، شرکت‌کنندگان می‌بایست طرح مفهومی خود را در چارچوبی که در اختیار آن‌ها قرار گرفته است، مدون و سپس از طریق سامانه به صورت آنلاین ثبت کنند.

در پایان مرحله اول (۱۵ اسفند ۹۹) طرح‌های دریافتی در کمیته داوران ارزیابی شده و در نهایت، شرکت‌کنندگان برتر (اعم از فرد یا گروه) جهت ساخت نمونه آزمایشگاهی از طرح خود وارد مرحله دوم چالش خواهند شد. برگزیدگان مرحله نخست، تا ۱۵ مهر ماه سال ۱۴۰۰ فرصت خواهند داشت تا ضمن تکمیل مستندات فنی و اقتصادی طرح خود، ‌یک «نمونه آزمایشگاهی» مطابق با طرح اولیه خود را طی مرحله دوم ارائه کنند.

بر اساس اعلام ستاد نانو، در پایان مرحله دوم (تاریخ ۳۰ مهر ۱۴۰۰) جهت انتخاب طرح برتر، مستندات فنی و اقتصادی و نیز نمونه‌ آزمایشگاهی ارائه شده از سوی هر شرکت‌کننده توسط هیات داوران ارزیابی و برنده نهایی معرفی می‌شود.

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «دانش بنیان»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها