ارزش‌آفرینی با اینترنت اشیا؛ فناوران سیستم مدیریت هوشمند مصرف انرژی را ساختند | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

ارزش‌آفرینی با اینترنت اشیا؛ فناوران سیستم مدیریت هوشمند مصرف انرژی را ساختند

  • شنبه 08 آذر 1399 12:29
  • شناسه 47712
ارزش‌آفرینی با اینترنت اشیا؛ فناوران سیستم مدیریت هوشمند مصرف انرژی را ساختند

شرکتی دانش‌بنیان با تولید محصولات خود تلاش برای توسعه بازار اینترنت اشیا را آغاز و محصولاتش را به بازار داخلی کشور تزریق کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، شرکت اتصال صنعت میانه (ESM) توسط جمعی از کارشناسان فعال در حوزه‌ فناوری اطلاعات و با هدف توسعه هر چه بیشتر راه‌کارهای ارتباط هوشمند در کشور شکل گرفت. این شرکت با تولید محصولات مختلف خود توانست جای خود را در بازار داخلی باز کند و برای حضور در بازارهای جهانی تلاش می‌کند.

به گفته محمد جابری مدیر عامل این شرکت دانش‌بنیان، «ماژول»، «کیت آموزشی»، «سیستم هوشمند مدیریت مصرف»، «مودم روتر» و «سیستم هوشمند کنترل ترافیک دریا-ساحل» از جمله محصولات تولیدی این شرکت است.

این فعال فناور ادامه داد: کیت آموزشی ما برای آموزش و نمایش عملکرد فناوری IoT در نمایشگاه‌ها و آموزش تخصصی و کاربردی نیروهای متخصص حوزه اینترنت اشیا کاربرد دارد.

وی همچنین گفت: سیستم هوشمند مدیریت مصرف شرکت هم عبارت است از یک زیرساخت سخت‌افزاری که امکان تبادل دو طرفه اطلاعات را بین دستگاه‌ها و مرکز کنترل و  بااستفاده از  اینترنت اشیاء محقق می‌کند. ماژول BMS مبتنی بر اینترنت اشیا سیستمی است که از طریق اجزای خودکنترل قسمت‌های مختلف ساختمان و نمایش خروجی‌های مناسب را برای کاربر امکان‌پذیر کرده است.

جابری همچنین بیان کرد: سامانه هوشمند کنترل ترافیک دریا-ساحل هم سامانه‌‌ای است که موقعیت مکانی شناورها، مصرف سوخت شناورها، مسیر حرکت، میزان بار شناورها را به کمک نرم افزار موجود در اتاق کنترل اسکله، پایش و محاسبه و ذخیره‌سازی می‌کند. بنابراین به صورت خودکار و دقیق عملکرد هر شناور، لحظه به لحظه رصد می‌شود و امکان دخل و تصرف در سوخت به حداقل کاهش می‌یابد.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «دانش بنیان»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها