ارتقای کیفیت فرآورده‌های آلومینیومی با تولیدات فناورانه | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

ارتقای کیفیت فرآورده‌های آلومینیومی با تولیدات فناورانه

  • یکشنبه 09 آذر 1399 17:46
  • شناسه 47755
ارتقای کیفیت فرآورده‌های آلومینیومی با تولیدات فناورانه

ایران کشوری است بهره‌مند از منابع معدنی ارزشمند و پرکاربردی مانند آلومینیوم که استخراج آن برای تبدیل به دیگر محصولات، خلق کننده ارزش افزوده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، حال شرکت فناور آلومینای ایران موفق شده است ضمن ایجاد  ارزش افزوده از منابع بوکسیت که سنگ منبعی برای آلومینیوم است و همچنین تکمیل زنجیره‌های تولید آلومینا، زمینه سنجش کیفی این فرآورده‌ها را نیز فراهم کند.

تورج زارع مدیرعامل شرکت آلومینا با اشاره به بومی‌سازی مراحل فرآوری و تولید مشتقات آلومینیوم گفت: در این شرکت محصولاتی مانند آلومینا، هیدرات، آلفا آلومینا ، شمش آلومینیوم و هیدرات ریزدانه تولید می‌شوند.

این فعال فناور، هدف از فعالیت شرکت آلومینای ایرانی را تأمین پایدار بوکسیت و خلق محصولاتی فناورانه از آلومینا و آلومینیوم دانست و گفت: در بخش کنترل کیفیت مرکزی که شامل آزمایشگاه‌ها و تجهیزات گوناگون برای ارزیابی خواص و کیفیت فرآورده‌های تولیدی است، عرضه فرآورده‌های آلومینیومی را به بازارهای داخلی و خارجی دنبال می‌کنیم.

وی با اشاره به فعالیت واحد کنترل کیفیت و آزمایشگاه مرکزی برای تولید کیفی این محصولات گفت: این واحد با استفاده از 23 نیروی انسانی دانش آموخته و متخصص نقش مهمي را در اجراي هدف توليد بالای محصولات باكيفيت ايفا مي‌كند.

زارع، به تخصص فعالان این بخش اشاره کرد و گفت: متخصصان بخش کنترل کیفیت عمدتا در رشته‌های شيمي، فيزيك، زمين‌شناسي، صنایع شیمیایی و متالورژی دانش‌آموخته‌اند و بنا به نوع تخصص، در آزمايشگاه خاص خود فعالیت می‌کنند. با توجه به نيروي انساني متخصص و تجهيزات موجود، آزمايشگاه شرکت آلومینا از توانايي آناليز بسیاری از نمونه‌هاي معدني برخوردار است.

این فعال فناور، آنالیز نمونه‌های جامد و مایع و همچنین نمونه‌های هیدروکسید آلومینیوم (هیدرات)، اکسید آلومینیوم (آلومینا)، آلومینای ریزدانه و نمونه‌های غیرروتین را بخشی از فعالیت‌های این مجتمع کنترل کیفی دانست و گفت: مشتریان داخلی از خط تولید، معادن مختلف شرکت و مشتریان بیرونی نیز از حوزه معادن، دانشگاه‌ها، مراکز پژوهشی و نیز شرکت‌های دانش‌بنیان هستند.

مدیرعامل شرکت آلومینا از ایجاد اشتغال در شرکت آلومینای ایران گفت و ادامه داد: در حال حاضر حدود 3000 نفر به صورت مستقیم و حدود 4000 نفر به صورت غیرمستقیم مشغول به فعالیت هستند.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «دانش بنیان»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها