تولید محصولات حوزه اینترنت اشیا به همت جوانان ایرانی | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

تولید محصولات حوزه اینترنت اشیا به همت جوانان ایرانی

  • یکشنبه 30 آذر 1399 13:59
  • شناسه 48443
تولید محصولات حوزه اینترنت اشیا به همت جوانان ایرانی

یک شرکت دانش‌بنیان ایرانی توانست بسیاری از محصولات حوزه اینترنت اشیاء ساختمان مسکونی را بومی‌سازی کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا، محمد حسین ولدخانی مدیرعامل شرکت تولید کننده محصولات حوزه اینترنت اشیا گفت: این شرکت دانش‌بنیان به صورت تخصصی در زمینه هوشمندسازی تجهیزات الکتریکی مورد استفاده در ساختمان مسکونی، فعالیت می‌کند.

ولدخانی گفت: یکی از محصولات دانش‌بنیان این شرکت، نوع خاصی از آیفون تصویری است که بر اساس فناوری VOIP کار می‌کند. در واقع همان‌گونه که تلویزیون‌های قدیمی دارای لامپ تصویر به تلویزیون‌های مدرن دارای ال سی دی تبدیل شده‌اند. ما نیز در این شرکت به کمک فناوری VOIP آیفون تصویری‌های مدرن و هوشمندی تولید کرده‌ایم که از ویژگی‌های خاصی برخوردار هستند.

مدیر عامل شرکت، ضمن تاکید بر ویژگی‌های بازار اینترنت اشیاء در ایران گفت: از طریق یک اپلیکیشن که روی گوشی تلفن همراه نصب شده است، می‌توان مشاهده کرد که چه کسی زنگ درب خانه شما را می‌زند و با او صحبت کرد.  این محصول با یک پنجم قیمت محصول مشابه خارجی در ایران عرضه می‌شود. در این شرکت همچنین محصولات هوشمند بسیاری مانند سنسورهای هوشمند سرمایش و گرامایش و نورپردازی هوشمند ساختمان، تولید می‌شود.

این فعال دانش‌بنیان در ادامه گفت: شاید برخی فناوری‌های حوزه الکترونیک در ایران تولید نشود، اما باید به این نکته توجه کرد که بسیاری از کشورهای توسعه یافته نیز لزوماً همه اجزاء مرتبط با فناوری الکترونیک و اینترنت اشیاء را در داخل کشورشان تهیه نمی‌کنند و ترجیح می‌دهند برخی از این قطعات را از طریق واردات تامین کنند.

وی افزود: با وجود این، منابع انسانی بسیار درخشانی در حوزه الکترونیک در کشور ما وجود دارد. در همین شرکت، ما به کمک جوانان متخصص توانسته‌ایم، محصولاتی را تولید کنیم که در هیچ کدام از کشورهای همسایه تولید نمی‌شود و از ظرفیت صادراتی بالایی برخوردار هستند.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «دانش بنیان»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها