اجرای سیستم تله متری و پایش مرکزی شبکه جداسازی آب شرب از خام | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

اجرای سیستم تله متری و پایش مرکزی شبکه جداسازی آب شرب از خام

  • یکشنبه 30 آذر 1399 14:14
  • شناسه 48444
اجرای سیستم تله متری و پایش مرکزی شبکه جداسازی آب شرب از خام

یک شرکت دانش بنیان موفق به طراحی و اجرای سیستم تله متری و پایش مرکزی شبکه جداسازی آب شرب از خام برای شهر مشهد به صورت شبکه اسکادای خوشه بندی شده و منطبق بر تکنولوژی IOT شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا،  حسن جوینده مدیرعامل یک شرکت دانش‌بنیان گفت: ما دو محصول دانش بنیان FTU و RTU الکترونیکی تولید می‌کنیم. RTU در سیستم‌های کنترل از راه دور و تمام کنترلرها کاربرد دارد. FTU که شبیه RTU است در پست‌های برق کاربرد دارد و آنالایزر انرژی برای اندازه‌گیری پارامترهای خطوط برق است.

مدیرعامل شرکت در مورد تسهیلات دریافتی این شرکت از صندوق نوآوری و شکوفایی نیز گفت: برای طراحی و اجرای سیستم کنترل و پایش مرکزی خوشه‌های تجهیز شده جاری و اصلاح و توسعه خدمات نودهای فعال شبکه اسکادا در شهر مشهد از صندوق نوآوری و شکوفایی تسهیلات سرمایه در گردش دریافت کردیم.

جوینده بازار هدف محصولات این شرکت را صنایع آب و فاضلاب، پست‌های فشار قوی، ایستگاه‌های تقلیل فشار گاز، اتوماسیون چاه‌های کشاورزی، گلخانه‌ها و مرغداری‌ها عنوان کرد و گفت: انجام پروژه‌های تله‌متری، طراحی، ساخت، نصب و راه‌اندازی یک سیستم کنترل و مانیتورینگ مرکزی و محلی برای کنترل و مانیتورینگ منابع تولید آب خام نظیر چاه‌ها، پیش‌تصفیه خانه‌ها، تاسیسات انتقال آب خام نظیر ایستگاه‌های پمپاژ، مخازن ذخیره، حوضچه‌های مسیر خط انتقال و شبکه توزیع و محل برداشت‌های آب خام برای تاسیسات از طریق این محصول در حال بهره‌برداری است. 

جوینده در مورد برخی از کاربردهای این محصول گفت: مشتریان این محصول می‌تواند صنایع آب، برق، گاز و نفت و همچنین به دلیل کاربرد اتوماسیونی که دارند در تمام صنایع کشور باشد اما جداسازی آب شرب تصفیه شده از آب خام مورد استفاده در فضای سبز، انتقال آب چاه‌‎های شهرداری به سایر مناطق و مدیریت تولید، انتقال و توزیع آب خام برای آبیاری فضای سبز شهری یکی از کاربردهایی است که از این محصول در طرح اجرای سیستم تله متری و پایش مرکزی شبکه جداسازی آب شرب از خام برای شهر مشهد استفاده شده است. 

مدیرعامل شرکت در مورد فناوری‌های به‌کار رفته در این سیستم که آن را از فناوری‌های موجود متمایز می‌کند توضیح داد و گفت: فناوری مطالعات انتخاب مدیای ارتباطی و محاسبات ترافیکی شبکه و پروتکل و تصمیم‌سازی، فناوری‌های مربوط به ابزار دقیق و آنالایزرهای مورد نیاز فیلد و چگونگی محاسبات و انتخاب ابزار دقیق، فناوری‌های مربوط به سیستم نرم‌افزاری اسکادا پایه و ایجاد برنامه‌های کاربردی نظارت، پایش و کنترل مرکزی، فناوری مطالعات مهندسی انتشار امواج رادیویی و تهیه پروفایل‌های مربوط و تصمیم‌سازی، فناوری برنامه‌سازی کنترلرهای محلی بر مبنای استاندارد IEC۶۱۱۳۱، فناوری‌های مربوط به حوزه انرژی، بکارگیری راه‌اندازها و درایوها و آنالایزرها برای پایش و بهبود راندمان مکانیزم‌های انرژی‌بر بخشی از فناوری های بکاررفته در این سیستم است.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «دانش بنیان»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها