نیازهای فناورانه با سرعت بیشتری پاسخ داده می‌شود | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

نیازهای فناورانه با سرعت بیشتری پاسخ داده می‌شود

  • شنبه 13 دی 1399 17:37
  • شناسه 48924
نیازهای فناورانه با سرعت بیشتری پاسخ داده می‌شود

سامانه چالش هفته به عنوان یک ابداع مبتکرانه برای پاسخگویی به نیازهای فناورانه راه‌اندازی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا، در حال حاضر بیش از 10 پارک علم و فناوری و صدها مرکز نوآوری در در سراسر کشور با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری، تاسیس شده است. این مراکز در راستای حمایت هر چه بیشتر از شرکت‌های خلاق، دانش‌بنیان و فناور هر کدام سعی می‌کنند که بر اساس ظرفیت‌های بومی خود، خلاقیت و ابتکار به خرج دهند.

در این راستا با توجه به اهمیت توسعه هر چه بیشتر شرکت‌های فناور و صنایع بزرگ «سامانه چالش هفته» راه‌اندازی شده است. این سامانه که می‌تواند به مدلی برای الگوبرداری دیگر پارک‌های علم و فناوری تبدیل شود، سعی دارد تا نیازهای فناورانه را به روشی سریع‌تر به شرکت‌های فناور عرضه کند.

در این سامانه هر کدام از صنایع، مشکلات و نیازهای خود را مطرح می‌کنند و شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور که قادر به انجام آن موضوع باشند می‌توانند از طریق این بستر با آن صنعت ارتباط برقرار کنند. چالش هفته، شیوه‌ای کارآمد برای پیوند عرضه و تقاضا در حوزه فناوری و فرصتی برای استفاده صنایع و واحدهای تولیدی از ظرفیت‌های پژوهشی و فناورانه شبکه بزرگ شرکت‌های دانش بنیان و فناور خواهد بود.

این سامانه که در ابتدا به ابتکار پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی ایجاد شده است، می‌تواند در سایر نقاط کشور نیز مورد الگوبرداری قرار گیرد. شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان، هر روز با رصد این سامانه می‌توانند از آخرین نیازهای صنایع بزرگ مطلع شوند.

معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری نیز، لیستی بلند از نیازهای فناورانه صنایع بزرگ منتشر می‌کند. شرکت‌های دانش‌بنیان، خلاق و فناور، می‌توانند به صورت مستقیم با این شرکت‌ها ارتباط برقرار کنند و برای نیازهای آنها پاسخ‌های فناورانه فراهم کنند.

شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان همچنین، می‌توانند با مراجعه به معاونت نوآوری و تجاری‌سازی فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری طرح‌های نوآورانه خود را که در راستای پاسخگویی به این نیازهای فناورانه تهیه شده است، عرضه کنند.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «دانش بنیان»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها