ارتقای کیفیت مواد غذایی به کمک فناوری نانو | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

ارتقای کیفیت مواد غذایی به کمک فناوری نانو

  • دوشنبه 15 دی 1399 00:19
  • شناسه 48959
ارتقای کیفیت مواد غذایی به کمک فناوری نانو

شرکت ایستا صنعت وطن خدمات فناورانه در حوزه کنترل مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی را ارائه می‌کند تا کیفیت تولیدات و فرآورده‌های غذایی ارتقا پیدا کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا، این روزها تولیدات صنعت غذا بیش از حجم و فناوری تولید، باید از یک ویژگی مهم برخوردار باشند: کیفیت. ایستا صنعت وطن شرکتی است که با ارائه خدمات فناورانه در حوزه مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی، کیفیت این تولیدات را سنجش می‌کند آزمايشگاه کنترل مواد غذايي و محصولات آرايشي و بهداشتی این مجموعه فناور خدماتش را در حوزه آنالیز مواد غذایی، محصولات آرایشی و بهداشتی، آب و خاک، مشخصه‌یابی نانومواد، میکروبیولوژی و آنالیزهای دستگاهی ارائه می‌کند.

بخش اعظم فعالیت‌های ایستا صنعت وطن، در حوزه نانوفناوری است و تولید انواع نانوذرات مغناطیسی مگنتیت شناسنامه‌دار، اعم از مگنتیت پایدارسازی شده، عاملدار شده، اصلاح سطح شده، زیست عاملدار شده و پرینت شده با مولکول الگوی موردنظر از جمله محصولات مورد نظر در این شرکت هستند.

فائزه کاشانیان، با بیان این‌که خدمات ارائه شده بر اساس استانداردهای ملی ایران دستورالعمل‌ها و بخشنامه‌ها ارائه می‌شود ادامه داد: دانش‌آموختگان و متخصصان این مجموعه آزمایشگاهی تلاش دارند تا خدمات مطلوب و کارآمد را در اختیار اعضای هیئت علمی، دانشجویان، صنایع و فناوران دانش‌بنیان ارائه می‌کند.

ارائه خدمات پرشمار و متنوع آزمایشگاهی

این فعال فناور، با بیان این‌که عمده خدمات آزمایشگاهی در حوزه سنجش کیفیت و سلامت مواد غذایی است عنوان کرد : به طور میانگین و در هر ماه، 30 تا 50 نمونه آزمایشگاهی برای انجام تست‌های میکروبی و شیمی و آنالیز دستگاهی پذیرش می شود که عمده درخواست‌کنندگان، دانشجویان و افراد حقیقی هستند.

مدیر آزمایشگاه ایستا صنعت وطن، با اشاره به ارائه خدمات آزمایشگاهی، پژوهشی، انجام تحقیقات کاربردی و ارتباط با صنایع گفت: علاوه بر آنالیزهای آزمایشگاهی، تولید فرمول، بهینه‌سازی روش‌های تولید، انتخاب مواد پیشرفته تر در تولیدات سنتی و صنایع قدیمی به کمک نخبگان و پژوهشگران استانی از دیگر فعالیت‌های این مجموعه آزمایشگاهی و فناور به شمار می‌رود.

مدیر آزمایشگاه شرکت ایستا صنعت وطن به تولید بیش از 13 نوع نانوماده و مواد پائین دستی و بالادستی در شرکت ایستا وطن صنعت اشاره کرد و گفت: ارائه نانومواد و پیش‌ماده‌های آن‌ها، مشخصه‌یابی و ارائه مشاوره و هم‌چنین عاملدار و زیست عاملدارکردن نانومواد، آموزش علوم نانو و فناوریهای نانو در سطوح مختلف و برای علاقمندان از دیگر فعالیت‌های این مجموعه فناور به شمار می‌رود.

کاشانیان، با اشاره به فعالیت متخصصان مقاطع دکتری و کارشناسی ارشد در آزمایشگاه شرکت ایستا صنعت وطن گفت:  این مجموعه از توانمندی 6 تحصیل کرده مقطع دکتری بهره می‌برد که در رشته‌های نانوزیست‌فناوری، بیو شیمی، شیمی ،نانو مواد، فیزیک، نساجی پلیمر و دیگر حوزه‌های فناوری دانش‌آموخته‌اند و در مجموع برای بیش از 15 نفر اشتغال ایجاد کرده است.

ارائه دوره‌های آموزشی مجازی در حوزه نانوفناوری

این فعال حوزه آزمایشگاهی، با اشاره به این‌که دوره‌های تدریس شده با رویکرد افزایش مهارت و تخصص فعالان محیط‌های  آزمایشگاهی گفت: مخاطبان اصلی این دوره‌ها، دانشجویان و فعالان دانش‌بنیان هستند.

وی ادامه داد: دوره‌ آموزشی با عنوان سلامت ایمنی و بهداشت در محیط آزمایشگاهی و پژوهشی منطبق با استاندارهای فنی و حرفه‌ای در ۲۰ ساعت ارائه شده است.

این فعال فناور  با اشاره به فناوری‌های پیشرفته‌ای که در حوزه تولید مواد غذا به سنجش کیفی کمک می‌کنند، گفت: متخصصان ایستا صنعت وطن با روش‌های فناورانه و نوآور تلاش می‌کنند این روش‌ها را در پیشرفت صنعت مواد غذایی، آرایشی بهداشتی و سلامت جامعه به کار ببندند.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «دانش بنیان»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها