اختراع طرحی برای تشخیص زود هنگام سرطان با تلاش شرکت «پادزا پادتن پژوه» | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

اختراع طرحی برای تشخیص زود هنگام سرطان با تلاش شرکت «پادزا پادتن پژوه»

  • دوشنبه 15 دی 1399 14:35
  • شناسه 48985
اختراع طرحی برای تشخیص زود هنگام سرطان با تلاش شرکت «پادزا پادتن پژوه»

شرکت دانش بنیان پادزا پادتن پژوه به عنوان یکی از شرکت های هلدینگ کروز توانسته برای اولین بار در کشور، روشی نوین برای تشخیص زود هنگام سرطان و درمان بدون عوارض را کشف نماید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا، شرکت صنایع تولیدی کروز در جایگاه یک مجموعه تولیدی پیشرو، همواره در توسعه کسب و کار به مسئولیت‌های اجتماعی‌ خود توجه ویژه داشته‌ و در این راستا گام های مهمی برداشته است. حال در اقدامی مرکز تحقیقات و نوآوری کروز با مشارکت شرکت دانش بنیان پادزا پادتن پژوه در زمینه کشف روش های جدید تشخیص و درمان انواع سرطان و ویروس کرونا فعالیت دارند و به نتایج مطلوبی دست یافته اند.

رشد غیر قابل کنترل سلول های غیر طبیعی در هر نقطه از بدن با نام سرطان، سالانه باعث مرگ صدها تن از هموطنان کشورمان می شود. آنچه مهم است، تشخیص به موقع می باشد که امید به اثربخشی درمان را به دنبال دارد. مرکز تحقیقات و نوآوری کروز با ابداع روشی جدید، برای اولین بار در دنیا به دانش تشخیص سرطان بدون بایوپسی و تنها از نمونه ادرار دست یافته است تا بدون پرداخت هزینه گزاف، سبب کاهش بار روانی و زمانی در روند تشخیص نوع و میزان شیوع سرطان شود که کلیه وسایل مورد نیاز این امر توسط محققان ایرانی ساخته و به عنوان اختراع در دنیا ثبت شده است.

برای درمان سرطان نیز به طور کلی از جراحی، شیمی درمانی و پرتو درمانی استفاده می شود که ضمن دارا بودن عوارض بسیار، به عنوان درمان قطعی تلقی نمی شوند. کروز با حمایت این شرکت دانش بنیان، با استفاده از سیستم ایمنی بدن برای مبارزه با سرطان، روش جدید درمانی را کشف کرده و برای شروع کارآزمایی بالینی در حال گذراندن مراحل اخذ تاییدیه از وزارت بهداشت است و همچنین این مشارکت منتج به تولید داروهای درمانی خواهد شد.

با شیوع ویروس کرونا نیز شرکت دانش بنیان پادزا پادتن پژوه در زمینه تولید ابزار از نوع انتی بادی برای تشخیص اختصاصی ویروس، ابداع روشی برای تعیین میزان ایمنی حفاظت کننده بدن فرد مبتلا و ایجاد آنتی بادی خنثی کننده ویروس برای درمان اولیه فعالیت دارد که موفقیت مطلوبی بدست آورده است.

گفتنی است هلدینگ کروز با سابقه 40 ساله در عرصه صنعت خودرو، با ایجاد مرکز تحقیقات و نوآوری حوزه فعالیت خود را گسترش داده و در زمینه فناوری های صنعت خودرو، هوش مصنوعی و دارو به تحقیق و نوآوری پرداخته و به عنوان یک شرکت دانش بنیان مطابق امضای تفاهم نامه ای با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به مدت سه سال مورد حمایت قرار گرفته است. این مرکز اکنون به بزرگترین مجموعه تحقیق و نوآوری فناوری های صنعت خودرو در خاورمیانه تبدیل شده و با ایده پردازی، طراحی و تولید قطعات جدیدی که در صنعت خودرو امروزه مطرح می باشد و آینده به آن سمت می رود، پیشتاز در صنعت خودروی خاورمیانه است. کروز با سه دانشگاه صنعتی شریف، امیرکبیر و تهران همکاری دارد و توانسته با همت جوانان نخبه و دانشگاهی، بسیاری از قطعات استراتژیک و هایتک خودرو که روزی بومی سازی آن رویایی بیش نبود، به خودکفایی برساند. هم اکنون 250 نفر از نخبگان کشور در مرکز تحقیقات کروز مستقر هستند و این شرکت با اشتغال 12500 نفر، بزرگترین و پیشرفته ترین قطعه ساز کشور است.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «دانش بنیان»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها