رونق بازار محصولات دانش‌بنیان عامل افزایش تولید قطعات کاربردی در صنعت ریلی | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

رونق بازار محصولات دانش‌بنیان عامل افزایش تولید قطعات کاربردی در صنعت ریلی

  • دوشنبه 22 دی 1399 12:59
  • شناسه 49170
رونق بازار محصولات دانش‌بنیان عامل افزایش تولید قطعات کاربردی در صنعت ریلی

یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان با تلاشی فناورانه صنعت حمل‌ونقل ریلی را توسعه داد. این کار ایران را یک قدم به خودکفایی در این صنعت نزدیک‌تر کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا، شرکت تام لوکوموتیو آریا  از جمله شرکت‌های دانش‌بنیانی است که در حوزه صنعت حمل‌ونقل ریلی شکل گرفته است. این مجموعه فناور با برخورداری از توان دانشی خود به حوزه تعمیرات جاری و نگهداری، بازسازی، تعمیرات اساسی و ارتقاء کامل انواع لوکوموتیو و غیره ورود کرد.

از دیگر فعالیت‌های این شرکت، می‌توان به ساخت و تعمیرات موتور دیزل و توربو شارژر، ساخت و تعمیرات ماشین‌های الکتریکی مانند انواع مختلف ترکشن موتورها و ژنراتورهای اصلی و کمکی و همچنین تامین کلیه قطعات و مجموعه‌های مکانیکی و الکتریکی لوکوموتیو اشاره کرد.

اسماعیل ابوالقاسمی‌‎مقدم مدیر عامل این شرکت دانش‌بنیان درباره محصولات و خدمات این مجموعه فناور، گفت: ترکشن موتور، ژنراتور، توربوشارژر، موتور دیزل و مبدل کششی محصولات تولیدی ما است.

ابوالقاسمی‌‎مقدم همچنین بیان کرد: ترکشن یک موتور کشنده الکتریکی است که برای نیروی محرکه یک خودرو مانند لوکوموتیو الکتریکی یا خودروی جاده‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرد. توربوشارژ نیز وسیله ای است که بین خروجی دود و ورودی هوا تعبیه شده است تا باعث بهینه تر شدن مصرف سوخت شود. ژنراتور که محصول دیگر این مجموعه است برای تولید نیروی الکتریسیته و برق به کار می رود و از قطع فعالیت های روزانه یا اختلال در عملیات کاری پیشگیری می کند.

به گفته وی، مبدل کششی نیز در این مجموعه فناورانه به تولید رسیده است. این وسیله یکی از اجزاء حساس سیستم پیش رانش وسایط نقلیه ریلی است که وظیفه تغذیه و کنترل موتورهای الکتریکی سیستم پیش رانش را بر عهده دارد. این سیستم به عنوان قلب این وسایط تلقی می‌شود.

این فعال فناور ادامه داد: «بازسازی كامل انواع لوكوموتيو و مجموعه‌های آنها»، «ساخت و تامين مجموعه‌های الكتريكی و مكانيكی انواع لوكوموتيو»، «تبدیل و ارتقای سیستم‌های لوکوموتیو»، «تبدیل سیستم‌های کنترلی انواع لوکوموتیو از آنالوگ به میکروپروسسور» و غیره خدماتی است که مجموعه ما به صنعت ریلی ارائه می‌کند.

ابوالقاسمی‌‎مقدم، «ساخت انواع ماشین‌های الکتریکی از جمله تراكشن موتورهای AC , DC» و «ژنراتورهای اصلی و کمکی»، «تعمير و نگهداری لوكوموتيوها در سيستم حمل‌ونقل ريلی» و «تعمير و نگهداری تراكشن موتورها در سيستم‌های حمل‌ونقل ريلی» را از دیگر خدمات این مجموعه فناور نام برد.

این فعال دانش‌بنیان همچنین گفت: تامین قطعات و سیستم‌های با کیفیت و مطمئن برای تامین نیازهای صنعت ریلی کشور، همگام با استفاده از فرصت‌های موجود نفوذ به بازارهای صادراتی خارجی از مهم‌ترین اهداف شرکت تام لوکوموتیو آریا است.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «دانش بنیان»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها