ارتقای سنجش مواد غذایی کیفیت تولیدات داخلی را افزایش داد | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

ارتقای سنجش مواد غذایی کیفیت تولیدات داخلی را افزایش داد

  • یکشنبه 28 دی 1399 17:56
  • شناسه 49398
ارتقای سنجش مواد غذایی کیفیت تولیدات داخلی را افزایش داد

یک شرکت فناور خدمات سنجش سلامت فرآورده‌های دام، طیور، آبزیان را به شرکت‌های دانش‌بنیان و صنعتگران ارائه می‌کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا، شهناز عدالت جمیلی مدیر مجموعه پرتوآزمون جوانه خراسان، از ارائه خدمات آزمون با تجهیزات آزمایشگاهی پیشرفته و ایران ساخت در کنار ارائه خدمات مشاوره را برای توسعه صنایع غذایی، زیست‌فناوری و دیگر حوزه‌های فناورانه مرتبط با سلامت غذا خبر داد و گفت: دانش فنی بومی و تجهيزات آزمايشگاهي ایران‌ساخت، خدمات سنجش و آنالیز ویتامین‌ها، مواد معدنی و دیگر فرآورده‌های صنعت غذا مانند مکمل های غذایی دام و طیور را ارائه می‌دهد.

مدیر این مجموعه آزمایشگاهی با اشاره به فعالیت در حوزه صنایع غذایی، کشاورزی، موادمعدنی و آب به عنوان مهم‌ترین محورهای ارائه خدمات این مجموعه فناور، ادامه داد: با ظرفیت‌هایی که در آزمايشگاه فيزيكوشيميايي، آزمايشگاه آناليز دستگاهي، آزمايشگاه ميكروبي، آزمایشگاه تغذیه، آزمایشگاه سرولوژی، آزمایشگاه بافت شناسی وجود دارد، کیفیت، وجود آلودگی‌های احتمالی و میزان آن در فرآورده‌های یادشده شناسایی می‌شود.

وی با بیان این‌که آزمایشگاه فیزیکوشیمیایی، از جديدترين روش ها و استانداردهاي ملي و بين المللي بهره می‌برد، افزود: این بخش يكي از كامل‌ترين و مجهزترين آزمايشگاه‌ها در زمينه خوراك، مكمل‌هاي دام، طيور و آبزیان به شمار می‌رود و از امکان انجام آزمون و آنالیزهای متنوعی برخوردار است.

گامی برای افزایش کیفیت فرآورده‌ها

عدالت جمیلی، با بیان این‌که كنترل و افزايش كيفيت محصولات توليدي و مواد اوليه مصرفي يك ضرورت مهم و حیاتی در سلامت و حیات جامعه است،افزود:  آزمون تعيين درصد خلوص مواد معدني مورد استفاده در خوراك و مكمل های دام و طیور و آبزیان، آزمون های شیمیایی مواد غذایی و محصولات کشاورزی، آنالیز کامل آب و پساب فاضلاب، آنالیز کامل شیر و همچنین تعیین ماهیت محصولات وارداتی و صادراتی گمرک بخشی از فعالیت‌های این آزمایشگاه به شمار می‌رود.

این فعال فناور، درباره خدمات آنالیز دستگاهی این مجموعه توضیح داد: با هدف ارائه خدمات گسترده و دقيق تر، این آزمايشگاه با دستگاه‌هاي پيشرفته آزمایشگاهی HPLC و ICP مجهز شده است و در حال حاضر تنها دارنده این تجهیزات دانش‌بنیان در شرق کشور هستیم.

از انجام آزمون‌های میکروبی تا بیماری دام، طیور و آبزیان

عدالت جمیلی، با بیان این‌که واحد آزمايشگاه ميكروبي بر روي مكمل‌ها، خوراك دام و طيور و صنايع غذايي آزمایش انجام می‌دهد، ادامه داد: این فرآورده‌ها شامل كپك و مخمر، سالمونلا، استا فيلوكوكوس اورئوس، اشرشياكلي هستند. همچین آزمون‌های میکروبی آب، نمونه‌های دامپزشکی، تضمین عملکرد محیط های کشت میکروبی، انجام آزمون‌های الایزا و آزمون NIC & MBC تنها بخشی از خدمات آزمایشگاه میکروبی آزمايشگاه پرتو آزمون جوانه خراسان است. 

وی با اشاره به فعاليت‌هاي آزمايشگاه تغذیه پرتو آزمون جوانه خراسان گفت: انجام آزمون‌هاي تخصصي بر روي خوراك و مكمل ها مانند پروتئین ، چربی ، فیبر ، TVN بخش از خدمات آزمايشگاه تغذیه است.

این فعال فناور، به مجموعه خدمات گوناگون آزمایشگاه سرولوژی اشاره کرد و ادامه داد:  در حوزه طیور، آزمایش HI برای نیوکاسل، مایکوپلاسموزیز (MG)، آنفولانزای پرندگان (AI)، آزمایش الایزا برای گامبرو، MG، MS، ART، ORT، برونشیت عفونی، مایکوتوکسین ها، لارنگوتراکئیت و کم خونی عفونی، آزمایش RSA برای مایکوپلاسما گالی سپتیکوم (MG)، مایکوپلاسما سینویه و سالمونلا پلوروم، آزمایش ELISA برای بیماری های یون، لوکوز، BVD-MD، جداسازی و آنتی بیوگرام باکتری های عامل ورم پستان در آزمایشگاه سرولوژی ارائه می‌شود.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «دانش بنیان»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها