ثبت یش از 100 میلیارد تومان صرفه‌جویی ارزی با کمک دانش‌بنیان‌ها | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

ثبت یش از 100 میلیارد تومان صرفه‌جویی ارزی با کمک دانش‌بنیان‌ها

  • دوشنبه 29 دی 1399 18:09
  • شناسه 49428
ثبت یش از 100 میلیارد تومان صرفه‌جویی ارزی با کمک دانش‌بنیان‌ها

ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری با حمایت از تولید 90 محصول سلامت‌محور، 105 میلیارد تومان پول را به خزانه‌داری کشور بازگرداند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا، گروه تولید، تجاری‌سازی و بازار ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با هدف جهش تولید در کشور تلاش می‌کند که خروج ارز از کشور را کاهش دهد. این کار با حمایت از تولید 90 محصول به ابقای 6/105 میلیارد تومان در کشور کمک کرده است. کاری که در دوران تحریم‌ها و بلوکه شدن پول‌های ایران در برخی کشورها یک امتیاز ویژه و اتفاقی خوش برای کشور است.

این تلاش با حمایت از تولید 7 داروی زیستی به صرفه‌جویی ارزی 9/74 میلیون دلاری، منجر شده است. همچنین حمایت از تولید 75 ماده اولیه دارویی، 116 میلیون دلار، تولید 5 واکسن انسانی، 60 میلیون دلار و تولید 3 تجهیز پزشکی، 24 میلیون دلار صرفه‌جویی ارزی برای کشور به ارمغان آورده است.

«جهش تولید»، «سلامت و امنیت غذایی مردم» و «اقتصاد دانش‌بنیان جلوگیری از خروج ارز» مهم‌ترین اولویت‌هایی است که توسط گروه تولید، تجاری‌سازی و بازار ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری دنبال می‌شود.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «دانش بنیان»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها