تولید محصولی طبیعی و دانش‌بنیان با هدف کاهش مصرف شیرین‌کننده‌های مضر | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

تولید محصولی طبیعی و دانش‌بنیان با هدف کاهش مصرف شیرین‌کننده‌های مضر

  • دوشنبه 06 بهمن 1399 15:19
  • شناسه 49674
تولید محصولی طبیعی و دانش‌بنیان با هدف کاهش مصرف شیرین‌کننده‌های مضر

شرکتی دانش‌بنیان با هدف ارتقای سلامت جامعه اقدام به تولید شیرین‌کننده‌های طبیعی کرد. محصولی جایگزین شکر و دیگر افزودنی‌های شیرین‌کننده.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا، شرکت کرانه نیلگون افق با اتکا به فناوری داخلی و دانش متخصصان ایرانی برای نخستین بار در کشور موفق به راه‌اندازی خط تولید استحصال شیرین‌کننده‌های گیاه با ظرفیت 10 تن در سال شده است. محصولی کاربردی برای بیماران دیابتی و کسانی‌که از رژیم‌های غذایی استفاده می‌کنند.

استحصال گلیکزید‌های طبیعی گیاه استویا به عنوان شیرین‌کننده یکی از صنایع نوینی است که به صورت رسمی از سال 2008 در کشورهای پیشرفته جهان پایه‌گذاری شده است. استویا (Stevia) یک گیاه چند ساله‌ علفی است که بومی کشور پاراگوئه است. این گیاه به طور طبیعی در یک منطقه باریک بین برزیل و پاراگوئه رشد می‌کند.

مصطفی صابر مدیر عامل این شرکت دانش‌بنیان درباره این محصول، گفت: امروزه از استویا در بسیاری از کشورها به عنوان شیرین‌کننده استفاده می‌شود. استویا دارای پروتئین، فیبر، کربوهیدرات، فسفر، آهن، کلسیم، پتاسیم، سدیم، منیزیم، روی و ویتامین‌های A وC است.

وی افزود: این ماده سالم می‌تواند جایگزین مناسبی برای شکر باشد. شیرین‌کننده‌های استحصال شده از گیاه استویا در بسیاری از صنایع غذایی مانند تولید نوشابه‌های گازدار و بدون گاز، تولید شیرینی و شکلات و نیز در صنایع آردی جایگزین شکر شده‌اند.

این فعال دانش‌بنیان همچنین گفت: این شیرین‌کننده برای بیماران دیابتی مفید است. مطالعات نشان می‌دهد که شیرین کننده‌های طبیعی هیچ کالری یا کربوهیدراتی به رژیم غذایی اضافه نمی‌کنند. این شیرین‌کننده یکی از بهترین مواد طبیعی جایگزین شکر محسوب می‌شوند، چون 200 برابر از شکر شیرین‌تر هستند. به همین علت به‌طور معمول برای بهتر کردن طعم داروها و انواع چای استفاده می‌شوند.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «دانش بنیان»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها